Cyranoval ellentétben

Eltűröm, ha más gúnyolódik rajtam, bár "mondhatta volna szebben kis lovag".

Karikatúra rólunk, gasztrobloggerekről, a műfajból fakadó hiányosságokkal. 

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Kukoricaleves, rém egyszerűen

Mi legyen, ha valamilyen csoda folytán marad 1-2 cső a családnak készített főtt kukoricából? 

Hát bizony érdemes ezeket a példányokat a főzőlében eltenni a hűtőbe s másnap levesként prezentálni.

Kukoricaleves, rém egyszerűen

2 cső kukorica

2 l főzőlé

1 kk szerecsendió

fél citrom leve

1 kk tárkony

1 ek finomliszt

2 dl tejföl

pici só

A csövekről késsel leszedem a szemeket, egy kevés főzőlével felöntöm, botturmix segedelmével krémessé teszem, majd a lábasban melengetett maradék főzőléhez öntöm. Fűszerezem, citrommal savanyítom. A liszttel elkeverem a tejfölt, és ezzel behabarom. Hagyom még egy kicsit finoman rotyogni, aztán tálalom.

A Nőknél nagy sikert aratott.

(kép innen)

 

Tags:

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Paradicsomtorta

A nyárnak megvannak a saját ételei. Ezek azok a bizonyos hétköznapi katonák, akik már nem is kerülnek posztolásra, pedig sokszor teszem őket az asztalunkra.

A húshoz adható köretek bővítése érdekében tavaly Joanne Harris könyvéből vettem át a paradicsomtortát, ami azóta is rendületlenül szolgál nálunk. Az eredeti recept idővel kicsit módosult, de a hatás még mindig frenetikus.

Paradicsomtorta

Tészta:

20 dkg finomliszt

5 dkg vaj

 

5 dkg libazsír

1 tojás

Töltelék:

3 ek tejföl

2 tk dijoni mustár

5-6 nagyobb paradicsom

frissen őrölt bors

A lisztet elmorzsolom a vajjal és a zsírral, majd hozzáadom a tojást és lágy, de egységes tésztává gyúrom. A kész tésztát fóliába csomagolom, hűtőbe rejtem. Fél
óra után kinyújtom,  és a piteformámba fektetem.

A tejfölt összekeverem a mustárral, fűszerezem és egyenletesen elkenem a tésztán. Ha épp ráérek, vagy nagyon meg szeretném adni a dolog módját, akkor leforrázom a paradicsomokat és úgy karikázom rá a tejfölre. Az egészet 195 fokos sütőbe tolom s addig sütöm, amíg a tészta szépen meg nem színesedik.

Köretnek kitűnő és önmagában sem utolsó.

Tags: , ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Orsinak

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS