Feljegyzések a nyárról

A Nőknek jó nyaruk van. 

Mecséren:

  • zamatos almát, őszibarackot, szilvát szakítottak a fáról
  • megtanulták, hogy mi a különbség a rózsabarack és a mandulabarack között
  • pelyhevesztő libákat hallgattak, gatyás tyúkokkal barátkoztak
  • bográcsoltak, grilleztek

A Marchenparkban:

  • bátorságpróbát tettek a hullámvasúton
  • kacsagoltak, malacogoltak, traktort vezettek
  • bemerészkedtek a sárkány barlangjába
  • varázsszőnyegen utaztak

Ásványrárón:

  • megismerték az igazi szigetközi kerek házikenyeret, a Rárói pékségből
  • Anna halászlevet és harcsát evett

Győrben:

  • megmártóztak a Széchenyi-tér szökőkútjában
  • sütiztek a Bergmannban
  • türelempróbát tettek a Vom Fass-ban, amíg a gasztrofil szülők belevetették magukat a martinique-i rum, az abszint és a gránátalma szörp kínálta élvekben 

S a strandokon pedig lángossal pótolták az ugrálás és labdázás közben megfogyatkozott energiájukat.

A Nőknek szerintem jó nyaruk van.

Tags:

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Megjöttünk :)

 

 

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Vár minket a Szigetköz

Kicsit elköszönök. Családi, baráti elvonulásra készülünk. Megyünk, pihenünk, strandolunk és nagyokat bográcsolunk.

Szép hetet mindenkinek. Anna-nap után jövök vissza.

(kép innen)

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Ajo blanco

A múlt heti Artesano-s kilengésünkkor kóstolt levest a napokban újraalkottam. Épp jókor. Jött ez a kánikula, nekünk meg hűlt a levesünk.

Annának nagyon ízlett, Zsófia kicsit méltatlankodott, hogy lefagy a nyelve.

Ajo blanco

3 gerezd fokhagyma

10 dkg mandula (lehetőleg tisztított)

2 karéj kenyér (tisztes kilós kenyérről beszélünk)

bors

1/2 dl sherry ecet

2 dl olívaolaj

5 dl víz

A kenyér belét úgy 2 deci vízbe beáztatom, nagyjából 10 percre (ennek ideje függ a szikkatság mértékétől is). A fokhagymát és a mandulát a turmixba teszem, kis olajat öntök hozzá és alaposan összesimítom. Hozzáadom az ecetet, az olaj maradékát és a málladozó kenyeret. Mikor már homogén a massza, akkor a még várakozó vízzel felengedem. Sózom, borsozom és minimum 12 óráig hűtöm.

Áfonyával vagy kajszibarack kockákkal tálalom.

Tags: ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS