Spenótos lasagne

Tegnap már kézzel foghatóvá vált az ohoda hiánya. Anna, az ohoda mellett elhaladva megjegyezte, hogy szerinte az ohónénik már kellően pihentek egy új szezonhoz.

A hölgyek lassan két hete fokozódó lelkesedéssel és intenzitással beszélnek az ohodáról. Barnusról, hogy vajon idén már hajlandó-e elvenni az Annát, Zsuzsi néniről, aki majd úszni tanítja őket, meg arról, hogy kiktől vettek végleg búcsút és vajon kik érkeznek helyettük. Anna már a középsős szerepében tetszeleg, várja az irányításra áhítozó csöppségeket, és a korábbi bandát. Zsófi a meghitt biztonságra vágyik a kreatív sarokban, a festékekre, a hosszú rajzzal töltött órákra.

Én meg arra, hogy melegen megigyam a kávém, nyugodtan képes legyek leírni két mondatot, s ne kelljen egész nap egy Lego baba fejére visszaoperálnom a sisakot. Ezerszer.

Az ohoda közeledtét jelzi az is, hogy már a város rójuk, farmert, kardigán, tréninggatyát vadászva. 

A tegnapi nap is ilyen volt, így este főztem.

Spenótos lasagne

25 dkg durum lasagnelap

45 dkg fagyasztott spenót

3 gerezd fokhagyma

20 dkg cottage cheese

25 dkg mascarpone

bors

A spenótot felolvasztom, majd elkeverem a túróval meg a mascarponeval (ez utóbbi elkeveréséhez érdemes habverőre kapni), hozzáadom az apróra vágott fokhagymagerezdeket és fűszerezem. Előveszek egy közepes tepsit, kevés olívaolajjal kikenem az alját, majd a lasagne lapokat és a spenótos krémemet úgy rétegzem, hogy a vége egy jó adag spenót legyen. Az előmelegített 185 fokban addig sütöm, amíg el nem kezd megpirulni a teteje.

Tags: ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Augusztusi

Az augusztusi gasztrofesztivál ajánlót itt olvashatjátok.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

40

Tegnap este ünnepeltük a férjem 40. születésnapját. Isten éltesse sokáig!

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Édes kuszkusz, szárított gyümölcsökkel

 
Egy mostanában zajlott beszélgetésünk közben Shy elmesélte, hogy milyen desszertet sikerült összerittyentenie. Én csendben figyeltem a vonal túlfelén, agyam sebesen jegyzetelt. 

Szombaton lezarándokoltunk az új Tesco expresszbe. A totális angol belsőben közepes árfekvésben, viszonylag minőségi választék honol. A régóta vergődő  Cba-nk most kapta meg a kegyelemdöfést. Már a Lidl megjelenése sem segített rajta, na de a falunk központjában nyíló bolt végképp lealázta.
Ez van. Nem is sajnálom. 

A szombati zarándoklatunk eredményeként hazajött velem egy csomó szárított gyümölcs s innen már csak egy aprócska lépés volt, hogy előássam az agyamban őrzött receptet, megkeressem a durum kuszkuszt és főzzek.
 
Édes kuszkusz, szárított gyümölcsökkel
 
3 dl tej
 
25 dkg nagyszemű, durum kuszkusz
 
10 dkg aszalt sárgabarack
 
10 dkg aszalt szilva
 
10 dkg mazsola
 
2-3 szegfűszeg
 
1 darabka fahéj
 
csipet só
 
5 tk barnacukor
 
7 dkg vaj
 
A tejet egy nagyobb lábasban felteszem melegedni. Hozzáadom a szegfűszeget és a fahéjat, sózom, cukrozom. Mikor már majdnem forr, hozzáadom a kuszkuszt, elkavarom, félrehúzom és lefedem. 5-10 percet hagyom, hogy megpuhuljon, majd hozzáadom a vajat, az apróbbra vágott gyümölcsöt, átkeverem s tálalom.
 

Tags:

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS