Anyakímélő, gyerekbarát: Sajtos karaj

 
Ez egy olyan étel, amit gyerekkoromban készített anya, viszonylag gyakran. Akkor is szerettem, most is jólesett.
 
Igazi, gyerekeknek való húsétel. Arról nem beszélve, hogy milyen minimális mennyiségű munkával lehet előállítani. A hátramaradó szennyes edény meg olyan csekélyke, hogy kibírja amíg visszaérek Szentendréről, ahol begyűjtök egy-két édes apróságot az Édeniben.
 
Sajtos karaj
 
1 kg karaj
 
20 dkg edami sajt
 
 
1 tojás
 
4-5 nagy ek tejföl
 
olaj
 
Az olajjal óvatosan kikent tepsibe belefektetem a kiklopfolt, finoman sózott szeleteket, a tojással kikevert tejföllel szépen bekrémezem, majd reszelt sajttal megszórom. 190 fokon sütöm, amíg a sajt szépen meg nem pirul.
 
Rozmaringos, újhagymás rizzsel tálalom.
 
  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Hagymakrémleves

 
Nem a legtavaszibb, de a Trófeában töltött félsikeres vacsorám
legfinomabb elemén merengve mégiscsak ezt adtam szombaton, leves
gyanánt. Senki nem tiltakozott (Zsófia nemevésével nem számolok, neki
komoly sértődés adta joga volt a levesevés megtagadására).
 



Hagymakrémleves

4 nagy vöröshagyma

frissen őrölt bors

2 dl főzőtejszín

2 l csontlé, alaplé (esetleg kockából)

olaj

A hagymákat félbevágom, vékonyan felszelem, majd olajon egy kis víz
segítségével megpárolom. Amikor már kellően üveges és tartását vesztett
a hagyma, botmixerrel elsimítom, majd felöntöm húslevessel, tejszínt
adok hozzá és óvatosan fűszerezem.

Sajtos croutonnal tálalom.
 

Tags:

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Aszaltbarackos kuglóf

Jön az újabb gasztropara… Húsvét.

Furcsa, valahogy ennek az ünnepnek
a kapcsán nem fog el az a fajta viszketés, ami – karácsonykor – már 3
héttel az ünnep előtt a konyhába űz. Most annyi az új, olyan szépen
színesedik a piaci paletta, hogy nem érzem a kényszert, hogy egy ünnep
apropóján beköltözzek a konyhába. Persze azért játszani most kedvem
támad. Így kalácsok és kuglófok terén kísérletezgetek.


Aszaltbarackos kuglóf

45 dkg finomliszt

4 dkg vaj

8 dkg cukor

2,7 dl meleg víz

7 g szárított élesztő

10 dkg aszalt sárgabarack

4 dkg mandula

A lisztet összekeverem a cukorral, élesztővel, a barackokat négybe metélem, a mandulát aprítom, majd a megolvasztott vajjal és a vízzel összeeresztve a kenyérsütő Dagasztás funkciójára bízom.

Másfél óra elteltével egy szilikonformába öntöm a tésztám és hagyom kelni, amíg a sütő felfűti magát 185 fokra.

Tags:

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Körözött

 
A fánk hozományaként negyed kilónyi túró árvállt a hűtőben. Az
újhagymák szárai épp kezdtek magukba roskadni, nekem meg eszembe
jutott, hogy milyen jól esne egy kevéske kence vacsorára.
Amolyan körözött féle…



Körözött

25 dkg túró

1 csomag újhagyma szára

csipet só

1 tk pirospaprika

5 dkg vaj

2 ek tejföl

1 tk kömény

A túrót villával áttöröm, vajjal, tejföllel elkeverem, fűszerezem és az apróra vágott hagymaszárakkal megbolondítom.
 
  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS