Sóskakrém

A Nők spenót iránti szeretete alapján, gondoltam kipróbálom rajtuk a
sóskát. Gyerekkoromban nem rajongtam érte, egészen addig, amíg a
keresztanyámnál meg nem kóstoltam az édesített verzióját. Azóta az
egyik kedvencem.

Sóskakrém

1 kg friss sóska

4 ek tejföl

3 tk liszt

1-2 dl főzőtejszín

cukor vagy méz

csipet só

vaj

Az alaposan megmosott, száruktól megvált leveleket vajon
megfonnyasztom, majd botmixerrel elegyengetem. Tejszínnel krémesítem,
lisztes tejföllel behabarom, ha kell sózom és ízlés szerint édesítem.

Főtt krumplival, esetleg kölessel tálalom. Feltétnek buggyantott tojást adok.

Pár szó még a sóskáról: Wikipédia

Tags:

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Nagypéntek

Húsvét

Nagypéntek

Böjt

Krisztus halála a keresztfán

Fénytelen templom, üres kereszt, szent sír

Furcsa az én vallásosságom. A karácsonyban és a húsvétba szoktam
érezni, hogy keresztény vagyok. Hogy a hitem milyen, az egy más kérdés,
de az egyház által generált, évezredes mondákra épülő húsvéti ünnep,
engem mindig mélyen érint.
 
Persze ehhez az is hozzátartozik, hogy ahhoz a generációhoz tartozom,
aki már a JCS-t látva értette meg magát a Húsvétot. Legalábbis azt
hiszem. Azóta se tudok a Júdás szó mögé annyi aljasságot elképzelni,
mint amennyit elvárnának tőlem. Sőt Pilátussal szemben is engedékenyebb
vagyok.

Most is, miközben főzök, szól a zene, fájón, s én megélem a magam húsvétját.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Foszlós kalács

kalács

Az ikres anyák között kitört az őrület. Az egész úgy indult, hogy VKOrsi megosztotta velünk, egy a neten keringő videó lelőhelyét, ahol egy helyes zsidó asszony lelkesen magyarázza, hogy hogyan is kell 6 fonatos
kalácsot készíteni. Ehhez jött még Vavik tökéletes kalácsreceptje és azóta Magyarország ikrei fonott kelt tésztát uzsonnáznak.


Vavik-féle foszlós kalács

50 dkg finomliszt

2 dkg friss élesztő

4 dkg porcukor

3 dl meleg tej

5 dkg puha vaj

2 tojás sárgája

1 kk sikér

1 kk édes tejsavó por

csipet só
Az összetevőket beleteszem a kenyérsütőm üstjébe és másfél óráig hagyom, hogy könnyű, levegős tésztávvá dolgozza. Lisztes deszkára borítom a tésztát és vagy fejből, vagy a konyhába telepített laptop és a rajta futó oktató videó segedelmével megfonom.

Minimum fél órát hagyom kelni, majd vagy tejjel/tejszínnel, vagy tojássárgájával megkenve bedugom a melegedő sütőbe. 190 fokon sütöm, amíg szép színe nem lesz (a fenekének is).
A videó ITT található.

Tags: ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Sárgarépás, mazsolás cipó

Mert a férfiak ezt úgy sem értik, vagy csak túl konvencionálisak, vagy az ízlelőbimbóikkal valamit művelt az anyatermészet, vagy nem tudom….

Mindenesetre ezt a kenyeremet a könyezetünkben megforduló férfiak kóstolással és anélkül is elutasították.

Pontosabban a férjem nemkenyérnek aposztrofálta.

Szerintem meg ízes, csodás és egy kis házi körözöttel való megkenés után az első harapásoknál azok a fényorgiák jutottak eszembe, amik Rémy ízkombinációit voltak hivatva bemutatni a L’ecsóban.

Egyszóval: Nekem ízlik.

Sárgarépás, mazsolás cipó 

20 dkg reszelt sárgarépa

42 dkg rétesliszt

8 dkg finomliszt

7 dkg lenmag

7 dkg mazsola

2 tk só

1 ek cukor

7 g szárított élesztő

1 ek vaj

2,5 dl meleg víz

Az alapanyagokat egy dagasztás/kelesztés erejéig a kenyérsütőgépre bízom, majd 200 fokra hevítem a sütőt, a masszát egy sütőpapíros jénaiba eresztem, késsel beirdalom és addig sütöm, amíg kellemesen el nem kezd kongani a feneke.

letöltés (4)

Tags: ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS