Kedvencekről

Nem tudom ki hogy van vele, de én nagyon szeretem a cheddart. Azt hiszem nagyobb adagot képes lennék megenni magában vagy egy kevés almával és dióval társítva.

Húsvétkor quesedilla-t csináltam, jó sok cheddarral és az sem volt rossz.

De tudjátok honnan származik, hogyan készül ez az aromás sajt? Cheddarológia a Mindmegettén.

(kép innen)

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Gnocchi medvehagymás paradicsomszósszal

A Nők elég kiszámíthatóan működnek étel ügyben, de azért néha váratlan sikereket lehet aratni egy-egy olyan étellel, amire nem számítottam, de olyan is előfordult már, hogy az örök kedvencek egyike épp akkor, épp ott nem aratott sikert.

Az út előtti hűtőkievés és a szezonalitás remek keveréke volt egy 20 perces ebéd, amit a Zsófi napokig felemlegetett, hogy ő ilyen finomat régen nem evett.

Tegnap kettőnknek újrajátszottam. Tényleg jó.

DSC_5169_v

Gnocchi medvehagymás paradicsomszósszal

25 dkg friss készen kapható gnocchi

40 dkg darabolt paradicsom, levében

1/5 csokor medvehagyma

1 fej vöröshagyma

2 tk cukor

frissen őrölt feketebors

A hagymát apróra vágom, olíva olajon megdinsztelem. Erre öntöm a paradicsomot, fűszerezem, sózom, borsozom, majd 20 percet hagyom takarékon rotyogni. Mikor már majdnem jó, akkor kifűzöm a krumpligombócaimat, a szószhoz meg hozzáadom a laskára metélt medvehagymaleveleket.

Tálaláskor egy kevés mozzarellával koronázom.

Tags: , ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Focaccia szendvics

Tegnap rohanós délelőttöm volt. Korán indultam, egy kiadós tejeskávéval a gyomromban, úgyhogy 11 körül rám tört az éhség. Pont a Fény utcai piacon jártam, így gyorsan kerítettem két szelet mortadellát, aztán zsemlevadászatba kezdtem. Vagy az én emlékezetemmel van baj, vagy időközben felszívódott egy kenyeres az emeleti sorról.

Nem találtam kedvemre való bucit, így a mortadellát besuvasztottam a spárgával és medvehagymával megpakolt szatyromba és hazajöttem. Sütni.

DSC_5164_v

Focaccia

50 dkg finomliszt

3 dkg friss élesztő

15 g só

2 csipet maldon só

2 csipet rozmaring

2 dl meleg víz

5 ek olívaolaj + 1 ek olíva olaj

A lisztet átszitálom, beleöntöm a kenyérsütőbe. Hozzámorzsolom az élesztőt, a lelkiismeretesen kimért sót, 5 evőkanálnyi olíva olajat, hozzáadom a meleg vizet és elindítom a programot.

Másfél óra múlva kiszedem a bucit, hat részre vágom. Ezeket alaposan átgyúrom, ujjnyi körré nyújtom, majd sütőpapíros tepsire teszem.

A sütőt 250 fokra előmelegítem. A kicsit kelni hagyott tésztaköröket megkenem olíva olajjal, megszórom sóval, rozmaringgal, esetleg alaposan leitatott olívabogyóval és nagyjából 10-15 perc alatt készre sütöm.

Ha kihűlt félbevágom és mortadellával töltöm.

Tags: ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Linkgyűjtemény

Vonatmenetrend és jegyrendelés

Pompeii:

Pompeii

Róma:

Mosca: Remek pizzás és pékség

I love pizza

Vatikáni jegyrendelés

Szállásunk

Városnéző busz

Rome pass

Róma szenvedély, a magyar rómaimádók oldala

Haszonos angol nyelvű oldal

Baccanale trattoria: Piazza Campo de’ Fiori 32.

Linkgyűjtemény

(A Vatikáni kertek egy kevesek által látható része)

Tags:

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS