Francia kirakodóvásár

Talán 15-16 éves lehettem, mikor először elmentünk a barátnőmmel és az iszonyatosan kiállhatatlan barátjával egy, az Institut Francais által szervezett júliusi bulira. Akkor még az intézet előtti pöttöm téren elfért a dolog.

Tavaly – néhány év kihagyással – szembesültem vele, hogy a franciák nemzeti ünnepének ürügyén rendezett happening tiszteséggel kinőtte magát és valami nálunk szokatlan igényeséggel adják meg a módját a vásárnak.

Erre idén még egy lapáttal rátettek. Jó érzékkel helyszínt változtattak és a Városháza parkot átrepítették Joanne Harris valamelyik regényének, Loire-menti kicsiny falujába. Annak is a fákkal árnyalt főterére.

A dolgot emberléptékűség jellemezte, és a focivébének meg a kánikulának hála pont viselhető mennyiségű ember élvezte ennek az kulturális utazásnak a gyümölcsét.

Gagyit áruló bódék helyett büszke megyék, jó illatokkal kecsegtető éttermek, minőségi portékát kínáló boltok jelentek meg a téren.

Volt kíntornás, körhinta, arcfestés, lufiszobrászkodás és megannyi más, amivel le lehetett kötni a Nőket, míg mi anyával boldogan mélyedtünk bele a nem sokkal korábban begyűjtött csodálatos sajttálunkba, amihez édes cidre-t ittunk. Amíg falatoztunk, addig a lányaim virágot köttettek maguknak, macskának maszkíroztattak és boldogan röpködtek a nyugalmat, békét és biztonságot lehelő téren.

Két és fél órán át voltunk valahol egészen másutt. Jó lenne gyakrabban megélni.

Tags: ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Goldenblog

Lezárult a 2010-es gasztroblog-szavazás.

Az első 10 helyezett:

1. Retrogasztro http://retrogastro.blog.hu
2. We Love Kakaóscsiga http://welovekakaoscsiga.blog.hu/
3. Tealevelek http://tealevelek.blog.hu
4. Imbisz http://imbisz.blogspot.com
5. Chili & Vanilia http://chiliesvanilia.blogspot.com/
6. Blogger Kulinária http://mindenkaja.blog.hu
7. A’ la carte Kulinária http://alacarte-kulinaria.blogspot.com/
8. Praktikák sok gyerekhez http://praktikaksokgyerekhez.blogspot.com/
9. Konyhamese: http://konyhamese.blog.hu
10. Limara péksége http://limarapeksege.blogspot.com/ és Mirelle konyhája http://mirelle.freeblog.hu

Gratulálok az első helyezettnek, aki nekem is nagy kedvencem és az össze többi résztvevőnek, valamint jólesően osztozom egy közös lépcsőfokon Limarával. :)

A zsűri szöveges elemzéséből meg szerénytelenül ide citálnám Vétek György blogomról írt sorait:

“A holtversenyben tizedik Mirelle konyhája sem egy gasztroforradalmár blog, és félig-meddig már profinak is számít. Amiért jobbnak tartom sok hasonló társánál, az megint csak a személyes megjelenés, lehet érezni mögötte a valóságos embereket, a valós történéseket. Az egyik legszélesebb merítésű blog, nem csak az ételkészítéssel foglalkozik, hanem alapanyag-beszerzéssel, termékleírásokkal, (szakács)könyv bemutatással, éttermi kalandokkal és egy kicsit az utazással is.”

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Férfias lecsó

A Nőkkel nagy és lelkes lecsórajongók vagyunk. Szeretik a sima paprika-paradicsom verziót, de ugyanúgy kedvelik a csavarokkal teli variációkat is. Jöhet a cukkini, a tojás, a rizs, de lelkesen fogadják a pirospaprikával, zöldfűszerekkel megvadított példányokat is.

Most azonban valami férfiasabb karakterű lecsóra vágytam, így került a sok zöldség mellé egy tisztes darab tóalmási kolbász és az egész miskulancia alá egy kis pirított tarhonya.

Kolbászos lecsó

4 nagyobb paradicsom

1 főzőhagyma

2 mokkáskanálnyi kakukkfű

csipetnyi só

4 tv paprika

2 közepes cukkini

40 dkg hámozott paradicsomkonzerv

1 szál tóalmási kolbász

15 dkg tarhonya

1 fakanálnyi libazsír

A zsíron megfonnyasztom a hagymát, erre jön a paprika. Kis vizet öntök alá, párolom, majd felöntöm a paradicsomkonzervvel és hozzáadom a leforrázott, lehéjazott paradicsomokat és a cukkinikarikákat. Közepes lángon, félig fedve rotyogtatom. Amíg készül, addig egy serpenyőben kis olajat hevítek, erre öntöm rá a tarhonyát, amit barnásra pirítok. Mikor már jó színe van sózom, majd felöntöm vízzel és fedve, kicsi lángon puhára főzöm.

A lecsóba beleteszem a kakukkfüvet és a héjától megszabadított, karikára szelt kolbászt. Néhány perc közös lángonlét után a korábban tálra halmozott tarhonya tetejére kanalazom a lecsót és az éhes Nők elé vetem.

Tags: , ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Ti jöttök? Mi megyünk! :)

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS