Pina Colada muffin

Szinte elfelejtett műfajjal próbálkoztunk a héten. Nyaraltunk Pesten és Budán. Ez azt jelenti, hogy 2 nő minden napra programot szervezett 4 gyereknek. Úgy alakítottuk az életünket, hogy ebéd után vágjunk neki az életnek, ezzel is könnyítve a súlyos anyagi terheinket. Kiemelkedő alkotások nem születtek, csak az esti hullafáradt hazaesést követően összerakott mezei ételek, meg egy-két desszert, mert ugye mégis…

Egyik este a kezembe keveredett egy üvegaljnyi Pina Colada. Elsütöttem. 😉

Pina Colada muffin

28 dkg finomliszt

8 dkg cukor

8 dkg szárított gyümölcs (ananász, papaya….)

0,8 dl olaj

1 dl tejföl

1 csomag sütőpor

2 dl alkohol

2 egész tojás

A sütőt előmelegítem 180 fokra, a muffin sütőmben megágyazok a kapszlikkal. Az összes alapanyagot összeömlesztem, gépi habverővel összesimítom és 3/4-ig töltögetem a kapszlikat. 30-40 perc alatt készre sütöm.

Vigyázat! Átható illata van, amikor sül. :)

 

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Mosoly…

 
Ezt csalta a képemre Minimálna bejegyzése. Mit tagadjam, jó érzés, hogy olvassák a blogomat, szeretem a kommenteket, a blogger és civil bejegyzéseket, szeretem kiélni a grafománságomat, élvezettel írok arról a két fejlett létformáról, akik alakítják az életemet és hát maga a konyha, az ételek, az ízek, az alapanyagok…..és a fotók.
 
Lassan egy éve blogolok és látom, ahogy véglegesen átalakult a kapcsolatom bizonyos dolgokkal, ahogy szigorúbban állok olyasmihez, amivel azelőtt megengedőbb voltam. Szóval minőségileg változott az életem. Az előtt se ettünk "szemetet", de a felelősség, ami egy nyilvános bloggal jár, még inkább rányitotta a szememet arra, hogy odafigyeljek, arra, hogy mi és hogyan kerül a tányérunkra.
 
Nem tartom magam lefőzhetetlen sztárszakácsnak, csak egy nőnek, aki megpróbálja a legtöbbet kihozni magából a konyhában, mindezt élvezettel és a nagy elődei előtt való tiszteletteljes főhajtással.
 
De élvezem azt, ahogy az ikres anyukák már fotókkal kísérik a beszámolóikat, hogy mit főztek, felhívnak, ha egy-egy recepttel nem boldogulnak, olyat és úgy készítenek, ahogy előtte még soha…
 
Boldog önelégültség vesz rajtam erőt, amikor valakinél az "olvasott blogjaim"-ban észreveszem a nevem, vagy ha olvasom valahol, hogy valaki járt a blogomon és tetszett neki, főzött belőle vagy legalább a Nőket szépnek találta.
 
Szóval nagyon kellemes, szemcsillogós félmosoly ül az arcomon, köszönöm Málna! Köszönöm.
 
 
 
 
Továbbadni meg 3 helyre szeretném:
 
Az Orient express csapatának, mert jó, hogy van egy ilyen ázsia blog
 
Horasznak, mert jó, ha egy férfi is kreatív és főz
 
és
 
Vimizonak, akit már nagyon régen csodálva néztem, még a babaszobán
 
  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Lawrence csokitortája

A szombati torta annak ellenére, hogy tömör csokiízt hagyott a szánkban, mégsem nyomta meg a gyomrunkat. Talán azért, mert a kedvenc írónő receptjéből kikoptattuk a “és meglocsoljuk a kész tortát 80 % csokoládéból készült mázzal”. Ehelyett tejszínhab paplant fektettünk a tetejére, majd megszórtuk friss málnával és áfonyával.
De azért az alaprecept úgy tökéletes, ahogy van.
Lawrence Csokitortája
18 dkg 70% étcsokoládé
17,5 dkg vaj
12,5 dkg cukor
20 dkg mandula
4 tojás

A sütőt előmelegítem 150 fokra, a tortaformát zsírozom, lisztezem (vagy sütőpapírral kibélelem). A vajat habosra keverem a cukorral, hozzáadom a tojások sárgáját, majd a csokoládét gőz fölött megolvasztom, a blansírozott mandulát ledarálom. A megolvadt csokoládét és a mandulát is a vajas keverékhez adom, majd a fehérjéket kemény habbá verem és laza, nagy mozdulatokkal a tésztámba forgatom.

35-40 percig sütöm, majd a formában hagyom kihűlni.

Tejszínhabbal, idénygyümölcsökkel kínálom, vagy csak úgy magában…

Tags: ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Születésnapi képriport

Szombaton megünnepeltük anya, alias Muci 72. születésnapját. Ez úgy nézett ki, hogy mi testületileg átmentünk lefotózni és megenni azt a kis könnyű, nyári ebédet, ami ránk várt.

Jól is jött a könnyű meg a nyári, mert a Vérmező mellett, a tűző napon baktatva nem voltam benne biztos, hogy forratlan aggyal megérem a bérházban remélt hűst.

Felütésként hideg uborkalevest kaptunk…

Aztán két kis könnyű csülök következett…

Némi görög salátával körítve….

Desszertként Lawrence csokitortája kínálta magát, egy kis misebor társaságában….

Zárásként az Ünnepelt és a Nők:

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS