Ketten együtt 62…. Öregszünk…

Ma ünnepelni fogunk. Edömér barátnőm megtette a kezdeti lépéseket a 40 felé…2 hét múlva én is követem. Akkor már ketten együtt 62 évesek leszünk.

Első közös számolásunknál 12 évet sikerült kettőnknek összeszednie.

Rég volt.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Cukkinis krumplifőzelék

 
A gyerekes családok örök kálváriája. Eszi, nem eszi; csak így, csak úgy;  csak ezt, csak azt…
 
Nekem mázlim van, a Nők
mindent esznek. A főzelékeket meg kifejezetten szeretik. Én meg
szívesen főzöm nekik, néha kergetve gyerekkorom ízeit, néha meg
kísérletezgetve, új kombinációkra nyitottan.

Tegnap is egy ilyen modernizált ételt alkottam.

Rozmaringos-cukkinis krumplifőzelék

1 kg újkrumpli

1/2 kg cukkini

2 tk rozmaring

cseppnyi almaecet

1-2 dl főzőtejszín

1 ek tönköly finomliszt

vaj

Kevés vajat megolvasztok, ebbe teszem a karikára vágott krumplit, kis vizet öntök alá, hagyom, hogy fedő alatt félig megpuhuljon. Ekkor adom hozzá a cukkinit, majd újra fedőt borítok rá és megvárom, amíg a krumpli teljesen, a cukkini meg félig megadja magát.

Mikor késznek nyilvánítom a zöldségeket, megszórom rozmaringgal, felöntöm tejszínnel, picit besavanyítom és azon melegén tálalom.

Elbír valami húsfélét, feltét gyanánt.

Tags: ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Sajtban sült csirke

 
Volt itthon egy kis Gouda meg egy kis Edami. Arra pont elég, hogy elbújtassak alatta néhány csirkecombot és megvárjam, amíg a takarója szép barnáspirosra sül.
 
Sajtban sült csirke
 
4-5 csirkecomb
 
4 dl tejföl
 
3-4 maréknyi reszelt sajt
 
pirospaprika
 
finomliszt
 
 
A csirkecombokat bedörzsöltem sóval, majd beleforgattam egy kis paprikás lisztbe és végezetül szép sorban elfektettem őket az olivával kikent tepsiben.
 
A combokat tejföllel elborítottam és ráhalmoztam egy igen nagy adag sajtot. 200 fokra hevítettem a sütőt és 20-25 percig fólia alatt, majd anélkül sütöttem, amíg szépen meg nem pirult.
 
Kakukkfüves-fokhagymás rizzsel tálaltam.
 

Tags:

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Gorgonzolás tagliatelle

Érdekes, mostanában a családi szótárban tartalmi átalakuláson esett át ez az ártalmatlan tevékenységet rejtő szó. Cinkos kacsintással társult, fel nem fedhető, frivol okokból.

De ma szigorúan az eredeti jelentésében tündökölve töltötte be a délelőttömet.

A tegnap vett muskátlik várták a ládábakerülést, Anna lányom várta a végtelen szóáradatával tarkított teraszi együttlétet, az átültetés előtt álló fikuszokon meg már szinte érezni lehetett az izgatott remegést.

Mire kihantoltuk a tavalyi muskátlik maradványait, közben – Anna legnagyobb boldogságára – felszínre hozva egy tünemény smaragdszín piciny békát, akit egy jól irányzott mozdulattal a kertbe menekítettünk; mire kaspóba került a rozmaringbokor és üde béke uralta a terepet: majdnem dél lett.

Ilyenkor jönnek a finoman ízes és igen gyors olaszos tésztafélék, magyarosan gazdag feltéttel, hogy a család ne csak fél óráig érezze úgy, hogy egyáltalán ebédelt.

Gorgonzolás tagliatelle, pulykával gazdagítva

1/2 kg pulykamell

10 dkg gorgonzola (dolce)

2 dl főzőtejszín

1 dl tej

30 dkg cukkini

1 marék fenyőmag

olivaolaj

frissen őrölt bors

Oliván alaposan lepirítom a csíkokra metélt húst, sózom, majd tejszínnel felöntöm és kis lángon hagyom, hogy a tejszín puhítson egy picit a ropogós falatokon.

Eközben száraz serpenyőben megpirítom a fenyőmagot, hajszálvékonyan felmetélem a cukkinit.

A tejszínes húshoz hozzáadom a sajtot, a cukkinit. Amikor a zöldség már veszít a tartásából, hozzáöntöm a pirult magokat, borsozom és kettőt rottyantok rajta.

Spenótos tagliatellével tálalom.

Tags:

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS