Igazi hamburger-érzés

Vasárnap egy kiadós alvás után, és a lakás hőmérsékletének normalizálódását követően boldogan estem neki egy jó házi hamburgernek.

Gyúrtam a zsemléket, fűszereztem a húst, majd egy kevés ketchup, csalamádé és némi sajt kíséretében felszolgáltam a Nőknek és az apjuknak. Egyöntetű elégedettség lett rajtuk úrrá.

Az 1 kilónyi marhahúshoz az alábbiakat adtam:

3 tk dijoni mustár

frissen őrölt fekete bors

1 bő marék kenyérmorzsa

1 nagy tojás

A masszámat alaposan eldolgozom, majd pogácsákat formázok belőle, egy tányérba kevés olívát csorgatok. A grillserpenyőmet alaposan felhevítem, majd visszaveszem közepesre a hőfokot, a húspogácsákat kicsit megforgatom az olajban és a serpenyőbe teszem sülni.

Alaposan átsütöm a húsokat, majd félbevágott zsemlét készítek a tányérra, az alsó felére egy kevés ketchup-ot teszek, erre jön némi sajt, arra a hús, a tetejére finomra szelt vöröshagyma és csalamádé.

Hamburgerhez való zsemle

30 dkg rétesliszt

15 dkg finomliszt

1 dl langyos tej

2 ek tejföl

1 egész tojás

1,5 tk só

2 ek cukor

7 g élesztő

Az alapanyagokat beleteszem a kenyérsütőgépet, dagasztatom, kelesztetem, majd 6 zsemlét formázok a tésztából, sütőpapíros tepsibe teszem, hagyom 20 percet pihenni, majd elhabart tojással lekenem és a sütőbe tolom őket. 200 fokon aranybarnára sütöm.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Borotvamagú szilvaleves

A heti kánikula szüleménye egy újabb hideg gyümölcsleves. Mivel hét elején betévedtem a Culinarisba, így végre kipróbálhattam a korábbiakban kardamom mag hiányában elmaradt fűszer kombinációmat.

Fűszeres szilvaleves

1 kg szilva vagy ringló

3 ek akácméz

2,5 dl tejszín

2,5 dl tej

csipet só

10 szem kardamom mag

6 szárított lime levél

1/4 rúd fahéj

A szilvát megpucolom (óvatosan, mert nekem az egyik mag úgy hasította fel a hüvelykujjamat, mint a kés….), majd annyi vízben, ami elfedi, felteszem főni. Fűszertojásban melléteszem a kiválasztott ízeket és csipetnyi sóval megfőzöm a szilvát. A végefelé hozzáadom a mézet, a tejszínt és legvégén a tejet. Alaposan lehűtve kínálom.

Tags:

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Hova is tegyem ezt a bonbont?! avagy a gasztroblogger játszik

Úgy egy másfél hónapja, a barátnőmmel csavarogtunk a Mamutban. Miután tengernyi magunkra fordítható időnk volt, a közös ebéd után mozit terveztünk, de persze koradélután semmi nézhetőt nem kínáltak nekünk. Mérgünkbe bekeveredtünk az egyik játékboltba, ahol szemben találtam magam egy logikai játékokat gyártó cég kínálatával.

A rengeteg zseniális játék között akad egy, ami igazi álom egy gasztroblogger számára, a bonbon dobozos, soduku-s elvre épülő egyszemélyes elmélyedős csoda.

(kép innen)

Órákig lehet rakosgatni a puncsos, tejcsokoládés és étcsokoládés bonbonokat és néha bizony nem könnyű a képzeletbeli vevő kívánságainak megfelelni a bonbonok elhelyezését illetőleg.

A cég weboldalán a Demo módban érdemes kipróbálni. Elvileg 8 éves kortól javasolják, de a Nők az első 10 kártyát már ki tudják rakni.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Joghurtos kuglóf

Könnyű, borzasztóan randa színe van és finom. Ilyen a feketeerdő gyümölcseit rejtő joghurtból készített kuglóf. Ellenben, ha natúr joghurttal dolgozunk, akkor egy könnyű, esztétikus és finom desszert lesz az eredmény.

Joghurtos kuglóf

2,5 dl joghurt

2 tojás

12 dkg nádcukor

0,8 dl olaj

10 dkg finomliszt

20 dkg rétesliszt

1 ek fehér rum

1/2 csomag sütőpor

csipet só

A liszteket elkeverem a sütőporral, hozzáadom a cukort, a csipetnyi sót, majd jön hozzá a joghurt, az olaj, a tojások és végezetül a rum. Egy habverővel homogén tésztává keverem a masszámat, majd egy szilikon kuglófformába öntöm és 185 fokon tűpróbáig sütöm.

Andrássy-féle fahéjas meggyvelővel ettük.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS