Életkép

A kutyák már a fotózás alatt közelebb lopakodtak. Vonzotta őket a virsliből áradó illat, meg a velük született mérhetetlen kíváncsiságuk is arra késztette őket, hogy megmásszák a kanapét. A deszkán illatozó hotdogot ugyan a gazdájuk -a fekete géppel való vad kattogtatás után – elvitte, de a kellékként használt kukorica szabad préda maradt. Rá is vetették magukat.

Hókutya, Tókutya és az elcsent kukorica

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Túrós szelet

Na, ez az a sütemény ami nem szofisztikált, ellenben kellően gyorsan előállítható, főleg, ha az ember 4 gyereknek szeretne ebéd után valami édességgel szolgálni.

A vendégeinknek ugyan nem volt túró-mérgezésük, de a lányok esetében fennállt a veszélye, hogy már a fülükön is túró jön az előző napi gombóc után. De gond nélkül megették, majd vacsorára kikövetelték a maradék túrógombócokat. Én most mindenesetre túróstoppot vezetek be. Már csak magam miatt is.

Túrós szelet

50 dkg félzsíros túró

15 dkg finomliszt

15 dkg rétesliszt

4 dkg vaníliás cukor

14 dkg barna cukor

4 tojás

10 dkg olvasztott vaj

1 csomag sütőpor

1 citrom héja

3 dl tej

1 marék mazsola

1 csipet só

A túrót villával összetöröm, hozzáadom a cukrokat, a sütőporral elkevert liszteket, a csipetnyi sót. Hozzáöntöm a vajat, a feltört tojásokat, a tejet és homogén tésztává dolgozom. Végezetül ráreszelem a citrom héját, picit sózom, belelódítom a mazsolát, még egy utolsót keverek rajta, majd egy zsírozott, lisztezett tepsibe öntöm és 185 fokon szép aranybarnára sütöm.

Egy kis friss baracklekvárral vagy eperlekvárral kínálom.

Tags:

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Túrógombóc

Már a hétvégén ezen az ételen járt az agyam, aztán tegnap, Anna névnapjának alkalmából úgyis elő kellett rukkolnom valamilyen desszerttel, ergo túrógombócot készítettem. Nagy sikere volt.

Túrógombóc

50 dkg félzsíros túró

3 ek prézli

3 ek rétesliszt

pici só

kevés vaníliás cukor

5 tojás

Vajon prézlit pirítok. Majd a túrót egy nagyobb tálba teszem, villával szétnyomkodom. Hozzáadom a tojások sárgáját, a sót, cukort, prézlit, lisztet, majd alaposan elkeverem. A fehérjét kemény habbá verem és összeforgatom a túróval.

Enyhén sós vizet forralok, vizes kézzel gombócokat gyúrok és kifőzöm. Prézlibe forgatom, porcukorral és lekvárral kínálom.

Tags:

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Névnapos

Az ikrek életében a névnap egy sokkal hangsúlyosabb és fajsúlyosabb dolog, mint más, egyedi születésnappal bíró gyerek számára. A Nők nagyon élvezik, hogy együtt lépnek az élet egyre magasabb osztályaiba, mégis hónapokra előre számon tartják, hogy hányat kell még aludni az ő egyedi, saját, senkivel meg nem osztandó névnapjukig. Annáé ma jött el, épp ezért este eszünk, ajándékozunk és halomra ünnepeljük a Nőt.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS