Sült, mandulás csirkecurry

A napokban megint indiaira vágytam. Talán a hó az oka, hogy kívántam az intenzív, napsütötte ízeket, de tény, hogy tegnap kifejezett boldogság volt a konyhában dolgozni, amíg a sütőből szállt a curry illata.

DSC_3178_v

Sült, mandulás csirkecurry

2 közepes filézett csirkemell

1 nagy fej vöröshagyma

4 gerezd fokhagyma

50 dkg joghurt

1 diónyi gyömbér

1 bő tk garam masala

1 bő tk currypor

1 fakanálnyi vaj (4-5 dkg)

10 dkg vágott mandula

1 nagy rúd fahéj

Egy öreg jénait teszek a főzőlapra, ebben felolvasztom a vajat. Az apróra vágott hagymát és fokhagymát alaposan megdinsztelem. Erre teszem a fűszereke, amit egy picit pirítok (vigyázva, hogy meg ne égjen), majd félrehúzom a jénait. Beleöntöm a joghurtot, a mandulát és alaposan elkeverem. Mikor már homogén a szósz, akkor hozzáadom a kockára vágott csirkemellet, elforgatom a szósszal, egy rúdnyi fahéjat  és egy darabka pucolt gyömbért is hozzácsapok, majd az egészet a 180 fokos sütőbe dugom. Úgy egy óra hosszát hagyom sülni.

Naannal vagy rizzsel tálalom.

Házi naan

50 dkg finomliszt

7g szárított élesztő

1 tk só

3-4 ek tejföl

nagyon kevés langyos víz

Az alapanyagokat összedolgozom, kicsit hagyom kelni, majd lapokat nyújtok belőle és forró, száraz serpenyőben megsütöm.

Tags: , , ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Banános puding

Tegnap, egy könnyű kis olaszos ebéd után, a kávéhoz kifejezetten hiányzott valami desszert.

Az áprilisi GoodFood átforgatása közben már nagyon szemeztem egy könnyű, gyors és tetszetős desszerttel. Igaz, hogy nem egy hoch-gasztronómiai csoda, de jó alapanyagokból gyorsan elkészül és finom.

DSC_3097_v

Banános puding

2 érett banán

10 dkg muscovado cukor

1 kk sütőpor

10 dkg finomliszt

2 ek tej

2 tojás

10 dkg olvasztott vaj

csipet só

A banánokat felkarikázom, 8 karikát félreteszek, a többi egy keverőtálba teszem. Hozzáadom az olvasztott vajat, a cukrot, a sütőporral elkevert lisztet, ráütöm a tojásokat, jöhet a csipetnyi só és tej. Ezután egy habverővel alaposan elkeverem, majd a masszát 4 pici szufflétálba porciózom, a tetejére biggyesztem a dísznek szánt karikákat, és 800 Watt-on 8 percig sütöm a mikróban.

Pici porcukorral tálalom.

Tags:

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Új csillag az égen…

Szép ugye?

Érdekelne a recept?

Akkor keresd holnap a Mindmegettét az újságárusoknál. :)

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

A péksütemény, ami a Holdat idézi

Tudtátok, hogy a kifli – kis csúsztatással ugyan, de – majdnem hungaricum?

Pedig az.

Kevés országban készítenek olyan péksüteményt, amely olyan szépen körül tudja/tudta ölelni a piros pöttyös kakaósbögrét.

Igazi kiflinagyhatalom vagyunk! Éljen a kifli (s a nemzetközi nőnap)!

Részletek a Mindmegettén.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS