Japán konyha

Életemben először a férjem vitt el japán étterembe. A mostani Szépvölgyi úti Wasabi felett lévő épület földszintjén üzemelt egy elég nagy étterem. Itt ettem 25 évesen először sushit és váltam örök kétkedővé a mizo levessel kapcsolatban.

Aztán a lányok születésének napján a férjem a nagy sokkra való tekintettel, megvendégelte magát az akkortájt nyílt Wasabiban. Majd képes volt az őrzőn megjelenni igen jóllakottan, elégedetten és hosszan áradozni a helyről, miközben én 24 órás mozdulatlanságra ítélve a karomban tartottam 2 aligórás csecsemőt, hogy le ne essenek az egyszemélyes ágyról, próbáltam nem mozdulni és nem aljasnak tekinteni a lányaim apját.

Aztán a hogy cseperedtek a Nők, úgy szoktunk rá a Wasabira. Mert a néhány hónapos babákkal remekül lehetett félkezes, pálcikás helyen enni, főleg úgy, hogy a csecsemőinket tökéletesen lekötötte a vitrinben rumbázó tányérok ritmikus tánca.

Későbbiekben térítőbe mentünk át: boldog boldogtalant elvonszoltunk a Wasabiba. Általában visszatérő vendégeket neveltünk a barátainkból, akik hálásak voltak érte, hogy az első alkalommal volt, aki “fogta a kezüket”, segített választani és elmagyarázta, hogy mi micsoda.

Épp ezért készítettem a Mindmegettén most megjelent anyagot. Egyfajta sorvezetőt szerettem volna adni, ami mentén bártan nekivághatunk a japán konyhának.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Márciusi gasztrofesztiválok

Nincs túl sok fesztivál márciusban, gondolom a nemzeti ünnepnek és a két évszak közötti intervallumnak köszönhetően, de ebben az ínséges időszakban akad néhány jó program.

Márciusi programok a Mindmegettén

A március 13-14 tartandó soproni hétvégén mi is részt fogunk venni, családilag, mert nagyon ígéretesnek tartom a programot és amúgy is régen mozdultunk ki a Nőkkel négyesben.

(kép innen)

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Gránátalmás joghurttorta

A péntek igen érdekesen alakult. Mivel a hétvégén gyerektelenül készültünk a FINOmÁNIA indiai szeánszára, így gondoltam, hogy a lányokat ebéd előtt hazamenekítem az ohodából, hogy a délelőtti fánksütéses programjuk után közösen ebédeljünk, majd kuckolódjunk egy keveset délután.

Így aztán belevetettem magam a multifunkcionális létbe, miszerint telefonáltam/leveleztem/neteztem és főztem. Ja meg persze sütöttem. S mindezt egyszerre.

A délutáni desszertünk alapjait képező receptre a múltkorában találtam rá, amiből kis módosításokkal született a délutáni desszertünk.

DSC_2152_vv

Gránátalmás joghurttorta

1 gránátalma

Tészta:

15 dkg vaj

25 dkg cukor

12 dkg rétesliszt

12 dkg finomliszt

25 dkg natúr joghurt

4 tojás

csipetnyi só

Krém:

50 dkg natúr joghurt

1/2 rúd vanília

4 dkg kukoricaliszt

10 dkg cukor

4 tojás sárgája

A tésztánál a vajat habosra keverem a cukorral, majd ebbe jön a tojások sárgája, a joghurt és a lisztek. A tojások fehérjét kemény habbá verem, ezt is a tésztához adom, pici sót is teszek a tésztához, majd egy szilikon tortaformában kisütöm. 180 fokon, nagyjából 30-40 percig.

Amíg sül a tészta, addig elkészítem a krémet. Egy lábasba beleöntöm a joghurtot, ehhez jön a tojások sárgája, majd ebbe keverem bele – immár habverővel- a kukoricalisztet és a cukrot. Miután homogén eleggyé kevertem, közepes lángon, folyamatosan kevergetve főzöm, a felvágott vaníliarúddal együtt. Nem hagyom felforrni, csak addig főzöm, amíg besűrűsödik. Ezután lehúzom a tűzről, tálba vagy dobozba szedem és miután kihűlt, a fridzsiderben tovább hűtöm.

Ha még van időm és a tésztám még nincs kész, akkor nekiveselkedem a gránátalma megpucolásának.

A kész tortát rácsra teszem. Mikor már langyos, akkor tányérra tolom, szeleteket vágok belőle, ezeket megfejelem a kihűlt krémmel és sok-sok gránátalmamaggal pettyezem.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Lapra szerelve

Furcsa dolog, amikor az ember nyomtatásban találja szemben magát önmagával. De azért azt nem mondom, hogy rossz érzés lenne. :)

A könyvformátum és az online jelenlét után, most már az újságosoknál is elő fogok fordulni, havonta a Fülesbagoly rejtvénymagazin lapjain.

Ehavi előzetes:

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS