Az elmúlt napok

Magukkal hozták a tavaszt. :)

Végre kedvem támadt kimenni a piacra, a sonka is már a pincében várja a sorát, s közben rendületlenül készülünk az olasz útra, álmodjuk a nyarat.

Reggelente a Nőkkel nézzük a fákon a rügyeket, a kertekben megbúvó krókuszt, a hóvirágot.

Pakolom el a téli holmikat, akcérkodom a tavaszi/nyári ruháimmal és végre tudom, hogy mikor fogunk epret szedni a Szentendrei szigeten. 😉

Hiszen kész a nyári FINOmÁNIás programsorozat és a koranyáriak mellé már Zsolt is hozzátette a maga gasztro-álmait.

Ezeket tervezzük:

Változatok borjúra és spárgára

Május 14-15.

Eper és a nyúl

Május 28-29.

Eper és a csirkecsontozás művészete

Június 11-12.

Bodza és a szárnyasok

Június 25-26.

Miből lesz az ebédünk?

Július 9-10.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Nyúlhátszín vadasan

Érdekes. A napokban írtam a nyúlhúsról a Mindmegettén. Tisztes kis vita keveredett belőle. Értem is, meg nem is…

DSC_3317_v

Nyúlhátszín vadasan, vajban sült krumpligombóccal

1 kg nyúl hátfilé

5 sárgarépa

3 fehérrépa

2 ek mustár

sherryecet

1 vöröshagyma

½ pohár tejföl

pár szem fekete bors

2 babérlevél

Az egyben hagyott húsokat egy nagyobb lábasba teszem, a karikára vágott zöldséggel, az egészben hagyott, beirdalt hagymával, borssal és a babérlevéllel együtt.

Felöntöm annyi vízzel, ami ellepi, egy kevés ecetet öntök hozzá és  flefedve, takarékon főzöm, nagyjából 3 órát. Ha megpuhult a hús, akkor külön tálba szedem. A zöldségek mellől kipecázom a babérleveleket, a borsot rejtő fűszerlabdát, majd a zöldségeket turmixgéppel összesimítom. A szószt mustárral, tejföllel kiegészítem,  frissen őrölt fekete borssal gazdagítom, majd belefektetem a húst és az egészet mégegyszer átmelegítem.

A szokásos krumpligombóc helyett most vajban sütött krumplifánkokkal kínáltam a vadast.

A krumplifánk tésztája:

25 dkg főtt krumpli

25 finomliszt

1 tojás

2 dkg élesztő

Az ebből gyúrt tésztát dagasztom/kelesztem, majd pihentetem, végezetül nyújtom, szaggatom és bő vajban ropogós aranybarnára sütöm.

 

Tags:

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Segítsüti idén is!

Igen, bizony a tavalyi sikerre való tekintettel újra lesz Segítsüti!

Idén 27 blogger süteményeire lehet licitálni, a tavaly már megszokott időpontban, azaz március 30-ától április 2-a éjfélig.

A megnyerhető süteményeket a résztvevő bloggerek március 30-án fogják közé tenni, ezt követi az ádáz licit, aminek eredményeképp született összeget idén a Péterfy és a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Kórház koraszülött osztálya kapja.

Aki szeretné az eseményeket követni, esetleg szívesen licitálna s ezzel támogatná ezeket az intézményeket, az regisztráljon a Segítsüti.hu oldalon és ott megteheti.

A mindig friss információkért az esemény weboldala mellett, érdemes a facebook-os  rajongói oldalhoz is csatlakozni.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Répatorta van?

A középkor óta ismert desszert reneszánszához egy nagy világégés és ez a kis figura vezetett…

A teljes történet a Mindmegettén olvasható.

 

(kép innen )

 

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS