Kalandra fel!
Az áprilisi gasztroprogramok már olvashatóak a Mindmegettén. 
(kép a cikkből)
Az áprilisi gasztroprogramok már olvashatóak a Mindmegettén. 
(kép a cikkből)
Nálunk is klasszikus sonka, tojás, kalács menüsor lesz, hiszen húsvétkor erre vágyik az ember. De amilyen mázlisták vagyunk, idén elég későre esik ez az ünnep ahhoz, hogy igen sokféle salátát tegyünk a füstillatú sonka, a hagymahéjtól barna, libazsírtól fényes tojások mellé.
Ez akár lehet egy Tabbouleh…
14 dkg bulgur
6-7 koktélparadicsom
1 kígyóuborka
1 csomag újhagyma
2 csomag petrezselyem
1/2 csokor menta
4 ek citromlé
4 ek szűz olíva olaj
só
A bulgurt egy nagy tálba teszem, és fél liter vízbe beáztatom 1 bő órára. A paradicsomokat és az uborkát kockacukornyi kockákra vágom. A hagymát felkarikázom, a friss zöldfűszereket pedig finomra vágom.
A bulgurt alaposan lecsöpögtetem, és egy konyhai törlőkendőn hagyom megszáradni, majd egy nagy salátás tálba borítom, hozzáadom a felkockázott zöldségeket, a vékony karikára szelt hagymát, a mentát és a petrezselymet. Végezetül jöhet a citromlé, az olívaolaj és a só. Ezeket egy pohárba öntöm és a tejhabosító ketyerével emulgálom, majd ráöntöm a salátára. Az egészet egy nagy salátás kanállal átforgatom, és már tálalható is.
Vannak még jó dolgok a világon. Például Maci újra elkezdett blogolni. Aminek én szívből örülök, mert desszertügyileg az ő világa nagyonis az én világom.
A napokban fel is tett egy olyan íncsiklandó kalácsot, hogy muszáj volt tegnap reprodukálnom.
Az eredmény egy meggyőzően finom, kicsit édes – de csak pont annyira, hogy még a lekvárt elbírja – tészta. A Nőknek is nagyon bejött, a délután folyamán többször is kértek belőle egy-egy tisztes szeletet.
Kalács
20 dkg finomliszt
40 dkg rétesliszt
2 dkg sikér
7 g szárított élesztő
3,7 dl tej
7 dkg olvasztott vaj
1 tk só
8 dkg porcukor
2 tojássárgája
A liszteket átszitálom, hozzáadom a sikért, az élesztőt és a cukrot. Az egészet beleöntöm a kenyérsütőgép üstjébe. Ehhez adom a megolvasztott vajat, a tojások sárgáját, illetve a langyos tejet. Sózom s útjára bocsátom a programot.
A kész tésztát negyedelem, majd a negyedekből 3 szeletet vágok. A szeleteket kicsit megnyújtom, majd egy szögletes, korábban kivajazott és lisztezett őzgerincbe sorakoztatom a félbehajtott szeleteket. A formában 20 őercig kelni hagyom a tésztát, majd 160 fokon színesre sütöm.
Mindenhogy finom! 
Tegnap kaptam kézhez a Nők idei ohodai képeit, gyorsan előkerestem a tavalyiakat, aztán néhány percig elhűlten néztem a változást.
Jesszus!
Ezek Nőnek!
Vigyázat sokkoló képek következnek. 
Zsófi:


Anna:

Közös:
