ChocoMe

Épp Albániát éltük a Nőkkel, amikor Pesten megnyitott a ChocoMe műhelye. Már akkor tudtam, hogy ezt nekem látnom és kóstolnom kell, hiszen valami egyszerűen nagyszerű ötlet materializálódott.

Hányszor, de hányszor jártam úgy, hogy a kiszemelt tábla csokoládéban egy vagy két összetevő mintha csak ellenem került volna bele. A Gábor alkotta valóságban viszont nálam az irányítás, én döntöm el, hogy a fehér-, tej- vagy étcsokoládé táblán milyen dolgokat szeretnék felsorakoztatni. A weboldalon könnyűszerrel kiválasztom a táblámat, kitalálom, hogy milyen ízeket szeretnék ráhalmozni, majd megrendelem és a műhelyben néhány napon belül elkészül az alkati szerem és postán megkapom.

A nyári rohanásban végül sikerült találni egy közös időpontot, így a tegnap délelőtt ott talált a műhelyben. Az első száz kép után már egészen beszédes voltam, addig nyeltem az ingereket, engedtem az asztalon sorjázó megannyi különböző tábla csábításának és vadul fotóztam.

Aztán előkerült egy-két feltétet rejtő doboz: liofilizált gyümölcsök, kandírozott virágszirmok, csonthéjasok, fűszerek, goji bogyó, aszalt gyömbér, féltve csomagolt egész rózsaszirmok. Hosszan ízlelve kóstoltuk a gyümölcsöket, virágokat, magvakat, hozzá keresve a fűszereket és gondolatban alátéve a csokoládé ízét. A csokoládé és a feltétek variációja jelenleg közel 60 millió.

A rendelők között sokan hagyatkoznak a tulajdonos, Mészáros Gábor ajánlásaira, de érezhetően vannak, akik jó érzékkel nyúlnak bizonyos ízekhez, találnak párt nekik és pont arra a csokoládéra ültetik, ahol a legjobban érvényesülni tud.

Órákig élveztem a 24 fokos nyugalmat, a kellemes, kötetlen beszélgetést és a csokoládék közelségét. Mindegyik külön műalkotás, a gondosan – aszimmetrikusan – elhelyezett ízek és színek a végén teljes egésszé állnak össze. Az áfonyás tökmagos kompozíció egyenesen úgy nézett ki, mint egy art deco üvegkép. Aztán ott volt a kandírozott ibolyával gazdagított pisztáciás étcsokoládé, amin még egy kis kakaóbab töret is pihent. Olyan szépen fénylett fel a mélylila szirom az étcsokoládén és kapott választ a pisztácia héjának lilás vonulatán, hogy tervezni se lehetett volna nagyobb harmóniát.

Elnéztem a táblákat, a csokoládémester lelkesedését, szorgalmát és alázatát és azt hiszem ez az üzlet menni fog. Nem tudom, hogy az egyéni csokoládétervezés és minőségi kivitelezés ötlete mennyire eredeti, de hogy a megvalósítása tökéletes azt láttam.

Láttam, ahogyan minden elő van készítve, ahogy az alapanyagok (mind a csokoládé, mind a feltétek) kiválasztásra kerültek és láttam azt is, milyen odaadással készíti Gábor – a mesterük – a megannyi egyedi táblát. S a kész művekről sem feledkezik meg, aprólékosan csomagolja a csokoládékat a Debrecenbe vagy épp Celldömölkre tartó útra. Jég akut kapnak maguk mellé a táblák, hogy a meleg postaautóban se essen bántódásuk.

Ha engem kérdeztek, igen, már tudom, hogy honnan fogok személyre szabott ajándékokat választani karácsony tájékán.

ChocoMe

Tags:

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Cukkini

Nagyon szeretem a cukkinit, így nem volt nehéz dolgom, hogy egy cikkben az egekig magasztaljam a Mindmegettén. :)

Olvassátok és egyétek!  A mindenre jó cukkini

 

 

 

 

 

 

Tags:

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

A jó grízes tészta

Egyszer, talán két éve már egy kommentben valahol védelmére keltem a grízes tésztának, mert az írás szerzője csúnyán lehúzta róla a keresztvizet és a tésztát csakcsupán az olaszos ihletésű sugo-k oltárán kívánta feláldozni.

Pedig a grízes tészta is jó, ha minőségi alapanyagokból készül, és a gríz is jól van elkészítve.

Nálam a barackfőzéshez tartozó kultikus étel, amihez a piacon veszem a házi metéltet, és a lehető legjobb (Vitamill) grízt pirítom hozzá, sósan, vajon. Amit aztán felöntök vízzel és addig hagyom takarékon párolódni és keverem át unos-untalan, amíg pergő szemekre esik és ekkor keverem össze a nem szétfőzött tésztával.

Majd jöhet a – nem egész egy napja még gyümölcsként létező -lekvár, és máris kész ez a csodálatos, múltidéző fogás.

Aztán zárásként egy fél tányérral csak úgy magában, sósan is megeszem, mert abbahagyhatatlan. :)

Tags:

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Példakép

A Nőknek tegnap sikerült egy rajongói fotót összehozni legnagyobb példaképükkel: Rémyvel, az apró – patkány – séffel.

Tags:

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS