Fűszerhistóriák: a szerecsendió

Újabb fantasztikus történet egy egészen egyedülálló fűszerről.

Olvassátok és főzzetek vele!

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Mostanában

A blogon talán néha úgy tűnik, hogy lassan nem is eszünk, vagy legalábbis a konyhát lepi  pókháló, amin csak a kávéfőző felé tátong néhány lyuk, de azért a valóság nem ennyire rémes.

Igaz, hogy kevesebbet főzök, de ennek igen sok oka van. Részint veszettül tanulok, másrészt meg egy csomó olyan projekten dolgozom, amelyek gyümölcse novemberben fog beérni, sőt még az ikrezés is lépten-nyomon rám talál.

Így aztán főzés helyett a billentyűzetet verem vagy a két nap alatt lefőzött ételeket fotózzuk épp, esetleg második legöregebbként ülök a Közlekedési Hatóság udvari helységében, a Kresz-vizsgára várva.

Egyszóval zajlik. De most, hogy meglett a vizsgám és az össze határidőm is lejárt, már a blogra is kerülnek majd fel friss, ropogós anyagok.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Szexi süti

Két vagy három hete a Spektrumon éppen elcsíptük Jamie-t. Anna is nagy rajongó, így kettecskén kucorodtunk a tv elé, ahol épp Svédországban csatangolt kedvenc séfünk. Stockholm napfényben úszott, a kicsiny szigeteken gombák nőttek és áfonyától roskadoztak a bokrok.

Egy nagyobb adag áfonyával készült az a sütemény is, amit az angol szakács valamiért szexinek nyilvánított. Anna számára ugyan még semmit nem jelent ez a szó, de érezte a benne rejlő huncutságot és azóta többször is szóba került, hogy el kéne készítenünk ezt a szexi pékárut.

A hétfő éjjeli géppel a férjem bőröndjében a recept is hazaérkezett, így tegnap délután hasonlóan malac módon néztem ki a tészta készítése közben, mint Jamie, azon a piciny svéd szigeten. Annyi volt a különbség, hogy én nem frissen szedett áfonyából dolgoztam, hanem egy üvegnyi lekvárt használtam.

Szexi svéd bucik

40 dkg finomliszt

10 dkg nádcukor

4 g szárazélesztő

2,5 dkg vaj

1,9 dl meleg tej

1 csipetnyi só

1/2 tk őrölt kardamom

1 tojás

1-2 dkg vaj

1/3 üvegnyi sűrű áfonyalekvár

A lisztet átszitálom, hozzáadom a száraz élesztőt, a kardamomot, a sót, majd a tojást, a tejet és a megolvasztott vajat. Alaposan kidolgozom a tésztát és egy órát meleg helyen pihentetem.

A tésztát kinyújtom, tisztességesen megkenem áfonyalekvárral, majd a sarkait középre behajtom és az egész tésztát mégegyszer félbehajtom. 8 darabra vágom. Egy sütőpapíros gáztepsire vajdarabokat teszek, ezt meghintem egy kevés nádcukorral, végezetül ráültetem a minden irányból áfonyát lehelő példányaimat és 180 fokon szép színesre sütöm.

Tags:

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Vásárfia

A férjem tegnap éjjel érkezett meg Angliából. A Nők javarészt játékokat kaptak, én meg végre magaménak tudhatom a két legfrissebb Jamie könyvet! :)

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS