Variációk

Kicsit újragondoltam a kedvenc, pillanatok alatt elkészülő, ízben gazdag kevertemet.

Muffin formába tettem, megfejeltem 1-1 karika banánnal és jól megsütöttem. A többi már a lányaim dolga….

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Sárgaborsó krémleves

Újabb kísérlet az őszi krémlevesek palettájának bővítésére.

Sárgaborsó krémleves

50 dkg sárgaborsó

1 vöröshagyma

1 tk rozmaring

10-15 szem szegfűszeg

1 dl tejszín

A sárgaborsót este beáztatom. Másnap átmosom, majd vízzel felteszem főni, fűszertojásban melléeresztem a rozmaringot és a szegfűszegekkel megtűzdelt hagymát. Mikor megpuhult a borsó, kiszedem a hagymát és a rozmaringos tojást, majd botmixerrel elsimítom és egy kevés tejszínnel kikeverem. Sózom.

Pirított zsemlekockával tálalom.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Fekete kutya

Ma kalandoztunk. Már egy ideje terveztük, hogy kicsit átugrunk szomszédolni és a mai nap tökéletesnek ígérkezett. Semmi nagy tervünk nem volt, csak egy keveset sétálni, beülni a kedvenc éttermünkbe és venni némi tátrai tehénsajtot.

A Fekete Kutya éttermet úgy 5 éve fedeztük fel és már elsőre sikerült beleszeretnünk, így nem tudok átfogó képet adni Komárno vendéglátó egységeiről, mert valahogy mindig itt kötünk ki.

Szögezzük le, hogy nem étterem, bár annak nevezi magát. Inkább afféle csendben ivós, eszegetős törzshely, ecserit idéző lomokkal és jó zenékkel.

Szóval szeretjük a hely atmoszféráját és a konyhája sem megvetendő. Nem francia, nem kell eltartanunk a kisujjunkat, hanem szívvel-lélekkel lehet harapni az előétel gyanánt kihozott hagymás, zsíros kenyeret, élvezkedni a gazdag és finoman reszkető kocsonyában. Főételnek meg ott a megkerülhetetlen sztrapacska (bryndzové halusky) és egy kis csalással némi cseh knédli, sült tarjával és káposztával.

Ízelítőnek:

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Tarte au Citron

Ma vendégségbe megyünk, de kérésre én viszem a desszertet. Tudom, hogy nem ez a legjobb alkalom a kísérletezéshez, de valahogy nem volt kedvem a bevált sütikhez.

Tarte au Citron

Tészta:

25 dkg finomliszt

17,5 dkg vaj

2 dkg nádcukor

1 tojás

2 ek víz

 

Töltelék:

2 tojás

10 dkg nádcukor

1,5 dl főzőtejszín

2 citrom reszelt héja és kifacsart leve

5 dkg vaj

A lisztet a vajjal elmorzsolom, hozzáadom a tojást és a vizet, majd a tésztát egy órára a hűtőbe teszem. A krémet összekeverem. 190 fokra melegítem a sütőt. A tésztát kinyújtom, pitetálba fektetem és beleöntöm a citromos krémet. Addig sütöm, amíg a krém megkeményedik és szépen megbarnul.

Tags: , ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS