Medvehagymás krémleves

Zárom az idei medvehagyma-szezont? Ki tudja. Ma még kaptam a piacon ebből a zöld finomságból, de hogy jövő héten lesz-e még?

Mindenesetre amíg van, addig kísérletezem. Most épp levest kanyarítottam belőle.

Medvehagymás krémleves 

1/2 csokor medvehagyma

1 liternyi alaplé

frissen őrölt bors

4 ek tejföl

1 ek tönköly finomliszt

egy fakanálnyi vaj

A vajat megolvasztom, a medvehagymát megfonnyasztom, majd alaplével felöntöm. Egy kicsit hagyom ismerkedni az ízeket, aztán botmixerrel elegyítem.

A tejfölből és a lisztből habarást készítek, majd óvatosan megkrémesítem a levesem. Sózom és friss borsot tekerek bele.

Tags:

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Diós kuglóf

Szombat délután mini gasztrobloggerina-talákozó volt nálunk, férjekkel és csemetékkel tarkítva. A következő generáció nagyon hamar hangot talált egymással, a felnőtt bangázs női tagjai ott folytatták, ahol abbahagyták, a férfiak meg csatlakoztak a társalgáshoz.
Nagyon kellemesen átbeszélgetett, borozott, sütizett délutánunk volt.
Eszterék túróhabos képviselőfánkot hoztak, én meg átértelmeztem a tejfölös pogácsámat, és sütöttem egy diós kuglófot.
Diós kuglóf 

11 dkg vaj

2 ek rum

22 dkg porcukor

6 tojásfehérje

11 dkg darált dió

11 dkg grízes liszt

1 csomag sütőpor

1 marék mazsola

A lisztet összekeverem a sütőporral, a dióval és a cukorral, elkeverem
a megolvasztott vajjal, a rummal és a tojásfehérjék kemény habjával.

Szilikonos kuglóf formában 185 fokon sütöm. Tűpróbáig.

(A képet Esztertől kértem kölcsön, ő legalább lefotózta. :) )

Tags: ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Túrós töltött kuglóf

Az igen könnyű ebéd után, járt valami tartalmasabb finomság. Ötletem nem sok volt, aztán hirtelen megvilágosodtam és kísérletezésbe kezdtem.

Túrós töltött kuglóf

Tészta

25 dkg finomliszt

6 dkg cukor

2 dkg élesztő

5 dkg vaj

2 tojás sárgája

csipet só

1 dl víz

 

Töltelék

25 dkg túró

8 dkg cukor

1 tojás

1 csomag vaníliás

1 citrom héja

 

A tészta hozzávalóit összeeresztem és a kenyérsütő kegyeire bízom. Amíg dagaszt/keleszt, addig a túrót szitán áttöröm, majd elkeverem a tojással, cukorral. Belereszelem a citrom héját.

A megkelt tésztát téglalapra nyújtom, megkenem a túrós krémmel, feltekerem és belefektetem a szilikon kuglóf formába.

190 fokon sütöm, amíg szépen meg nem barnul.

Tags: ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Cukkinifőzelék

Csodás idő van. A nők is érzik, így a bevásárlás után esélytelen hazamenni. Maradunk a kertben, focizunk, csúzdáznak.

Mondhatni idilli, leszámítva, hogy ebéd sehol.

Mikor fél egy tájékán felcihelődünk, előkapom az életmentő cukkiniket és gyorsan párolok egy főzeléket.

Cukkinifőzelék 

1 kg vékony, salátának való cukkini

2 fej nagyobb vöröshagyma

olivaolaj

1 tk rozmaring

1 tk oregano

só 

1 ek tönköly fehérliszt

A hagymákat és a cukkiniket vékonyra karikázom. A hagymát olajon megdinsztelem, majd rádobom a cukkinikarikákat, kicsit felöntöm és fedő alatt párolom. Mikor már kezdi tartását veszteni a cukkini, fűszerezem, sózom, majd kis idő elteltével bestaubolom.

Finom, könnyű főzelék. 

Tags: ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS