Krisztián nem vadállat!

 
Ma beszéltem az egyik ismerősömmel, aki ott dolgozik, ahová a lányok egy fejlesztő programra járnak. A programba úgy kerültek be, hogy aki behozta Magyarországra, az az egyik barátunk és a frissen kiképzett tanerőknek gyakorlás céljából összeverbuválta a tanárainak, barátainak a kellő korú csemetéit. Így kerültek oda a lányok is.
A múlt héten az állatvilágról beszélgettek. Szóba került a vadállat/háziállat csoportosítás is és Móni az egyik tanár tudta, hogy az egyik kislánynak van otthon egy Krisztián nevű aranyhala.
Hogy rávezesse a gyermeket a témára, nekiszegezte a kérdést Virágnak:
– Virág, Krisztián egy vadállat?
Mire valamelyik lányom elkerekedett szemmel közbevágott:
– Krisztián nem vadállat! Ő a papám!

Állítólag azóta is ezen röhög az egész tantestület. (tudni kell, hogy a férjem egy jó darabig ott tanított)

(kép innen)
  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Legénymarasztalás és szívbódítás

 
A Nők Lapja Café kérésére, most két, szigorúan kétszemélyes menüt állítottam össze: Valentin-napi konyhatúra kezdőknek és haladóknak
 
(kép innen)

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Fuckup és egyéb kelt tészták

A férjem ráérő idejében ráeresztette a Google fordítóprogramját a blogomra. Azóta itt röhögünk.

Akit érdekel: Mirella's kitchen

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

A Baileys érzés



Mert van ilyen. Peter O'Connor szerint és
szerintem is. Ma délelőtt egy nagyon kellemes és ízben gazdag
sajtótájékoztatón vettünk részt Eszterrel. Az ír úriember,
aki a Baileys nagyköveteként bemutatta a brand új tagját, igazán
élvezetes, humoros előadást tartott, amiben a krémlikőr
sikertörténete mellett kaptunk egy kis ízelítőt
reklámtörténelemből és abból, hogy egy változatlan összetételű
ital hogyan változik a pozicionálás által. Hogyan válik egy
desszert mellé kínált gyűszűnyi tejszínes krémlikőr, partiitallá és a nyári grillpartik tökéletes
hűsítőjévé.

Az eredeti íz mellé, a cég
bevezette a mentával ízesített és a vajkaramellával gazdagított
verziót is. Majd engedve a világszerte elterjedt fogyasztási
módnak (miszerint sok helyen a kávé mellé vagy kávéba téve
isszák a Baileys) tavaly novemberben előrukkoltak a leheletnyi
kávéval bolondított krémlikőrjükkel.

A hatás nem maradt el. Az
angol királyságban tavaly év végén összesen egy bolt kezdte el árusítani,
ennek ellenére az év italának javasolták a fogyasztók.

Az ital tényleg nagyon jól sikerült.
Gazdag kávé aromája már a pohár kézbevételekor megcsapja az
ember orrát, belekóstolva meg az az érzése támad az embernek,
hogy egy jó ristretto-ból hátramaradt gazdag ízekkel keveredik az
eredeti krémlikőr. A ízt adó kávé egyébként egy speciális arabica, robusta keverék

Eszterrel volt szerencsénk kipróbálni
a jéggel turmixolt verziót is, ami rögtön elnyerte a
tetszésünket. Ebben a tálalásban tényleg igazi partiital.

Azt hiszem az idei grillszezonban már én is be fogok hűteni egy-egy butéliával. Egy jó kis Baileys coffee-val gazdagított mascarpone krémről nem is beszélve….

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS