Mélynövésű pénztárosok uzsonnája : Baileys-es pite



A Nők épp a meggazdagodás útjára
léptek, egy frissen szerzett pénztárgéppel. Eladtak mindet és
elég drasztikusan devalválódott a kezük alatt a forint. Tudnak
valamit….

Anna ült a géppel szemben, gondosan
lepittyentve a különböző köptetőszerek dobozán lévő
vonalkódot, Zsófia a szakácskönyveken lévő kódokat húzta le
előszeretettel.

Nekem meg süthetnékem volt. A múltkori sajtótájékoztatón kapott
Baileys is itt figyelt, a hűtőben meg lapult egy kevés krémsajt.

Amíg ők bevételt termeltek, addig én
kivonultam a konyhába, összegyúrtam a tésztát, betettem a hűtőbe,
újra elvonultam venni valamit a Nőknél, igen drágán, majd
gyorsan összekevertem a krémet és az egészet jól megsütöttem.

Baileys-es pite

6 dkg vaj

14 dkg finomliszt

5 dkg cukor

1 egész tojás

csipet só

1 kk holland kakaópor

A lisztet, cukrot összemorzsolom a vajjal, majd tojással tésztává gyúrom. Alufóliába tekerem és a hűtőbe teszem úgy egy órára.

Amikor már jó, akkor kiszedem, lisztes deszkán pitetálnyira nyújtom, belefektetem az említett pitetálba és 7 percig sütöm 175 fokon. Ezalatt a 7 perc alatt kikeverem a krémet.

25 dkg krémsajt (Philadelphia)

2 tojás

1 ek (nagymama-féle!!!) finomliszt

1 ek cukor

1 ek kávés Baileys

A robotgéppel jól kikeverem a sajtot a tojással, majd hozzáadom a lisztet, cukrot, szeszt.

Kikapom a tésztámat a sütőből, rásimítom a habos krémet, majd egy 40 percre visszadugom. Kihűlve vagy hűtőhidegen tálalom.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Rozmaring

Megjelent az első étteremajánlóm a Nők Lapja Cafén: ROZMARING 

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Tiropita

A múltkor Fahéj és Feta levélben szólt, hogy menjek játszani. Levelet levél követett és én valahol írtam, hogy visszavonhatatlanul csodás élményeim vannak egy rodoszi tiropita kapcsán.

Másnap Fahéj és Feta blogján megjelent a recept. Én meg megsütöttem. Érdekes mód a lányoknak melegen nem ízlett, viszont másnap, mikor már kellemesen szendvics jelleggel összeállt a pite, na akkor nagy élvezettel falták.

Tiropita

1 csomag (8 lapos) réteslap

50 dkg feta

3 fehérje

1 tojás

némi oliva

fenyőmag

A pitetálat olajjal vékonyan kikenem. Ebbe fektetek egy réteslapot, kenem, teszem rá a következőt, olajjal ezt is megkenem, jön rá a harmadik lap, majd az olajos masszázs, újabb lap. Erre viszont nem kenem az olívát, hanem a villával szétnyomott, tojásfehérjékkel és tojással alaposan elkevert fetát halmozom rá. Újabb réteslapért nyúlok, ezzel fedem a krémet, ezt már újra olajozom, jön a hatodik lap. Olajozom, ráfektetem a következő lapot, kenem, majd az utolsó lappal befedem. Összesodrom a széleit, hogy megtartsa a tölteléket, majd némi fenyőmaggal megszórom és 190 fokon úgy 30-35 percig sütöm.

Tökéletes vacsora.

Tags: ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Királylányok

A királylányok betegek. Persze nem egyszerre, hiszen az sokkal egyszerűbb lenne. Múlt héten Anna nyitotta a sort (nem voltam elég gyors a göthös gyerek mellőli mentéssel), majd tegnap éjjel Zsófi is csatlakozott a gümőkórosok társaságához.

Egyre biztosabb, hogy pénteken nem mennek farsangozni. Sőt a doktornéni szerint jó lenne, ha a februárt kihagynánk, hogy kicsit lábra álljon az immunrendszerük…

Így aztán ma felhoztam a pincéből a jelmezeiket és azóta abba jönnek-mennek. Igazi kiskirálylányok. Koronával, Gilbert-tel, úgy ahogy kell.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS