A tegnapi desszert

Tegnap nehezen indult a dolog. Eleve volt egy kötelezően lefőzendő tételem. Eredetileg ehhez próbáltam meg valami tisztes másodikat keríteni, ám a henteshez belépve megláttam, hogy van disznótoros. Többször, több körben dicsértem már a hentesünket, most is pontosan tudtam miféle kincs rejtezik az üvegpultban. Gyorsan le is csaptam rá, hazafelé magamhoz vettem még két kilónyi krumplit és erőst kétségbe estem, hogy ehhez miféle desszert dukálna.

Aztán, amíg készült az ebéd, addig körvonalazódott bennem a megoldás.

Mákos-szilvás csavart kalács

A diósnál kifejlesztett tésztámat most szilvalekvárral megkentem, 1-2 evőkanálnyi darált mákkal meghintettem, és az eredeti receptben leírtak szerint jártam el a tésztával.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Újabb fejezet egy háztartási ismeretek könyvből

Megint valami olyan, amit mindenki tud, vagy ha nem, akkor mélyen hallgat róla.:)

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Merre járok?

A Nőknek a héten őszi szünetük van és ezt most közösen élvezzük. Persze ez nem azt jelenti, hogy ne terveznék, dolgoznék ezer és egy dolgon, de kivételesen az eltűnésemnek az is az oka, hogy a hölgyekkel töltöm az időm.

Ma például megtekintettük a Kossuth Lajos utcai Augusztot.

Anno, amikor megnyitották a ház udvarának bal hátsó szegletében a boltjukat, rögtön beleszerettük. Mozi előtt vagy mozi után, a kiadós belvárosi sétáink koronájaként be-be tértünk a drapériákkal melegített, ezerfelől begyűjtött bútorokkal otthonossá tett cukrászdába.

A főiskola alatt a belső terem sarokzugába húzódva tanultunk, szinte egész napokon át, a lovagjaimmal is gyakorta beszéltem meg találkozót erre a helyre.

Aztán elsodródtam innen, majd valamikor nyár vége felé láttam, hogy bővül a hely, a Kossuth Lajos utca tökéletes elhalását kihasználva az utcafrontra tör a cukrászdánk.

Ma meg, miután mindent elintéztünk a városban, minden harisnyát, fülbevalót, nyakláncolt leteszteltünk és az Árkusban szemrevételeztük az össze mókusszőr ecsetet, beültünk a Nőkkel.

Zsófi a változatosság kedviért egy mélybarna csokoládétortával pezsdítette fel magát, Anna gyümölcsökkel megrakott túrótortát rendelt, én meg egy krémest. A Nőkéből nem sikerült ennem, de a saját krémesem igen ízes, nem túl édes, jól sikerült példány volt. 

S amíg ültünk és falatoztunk elnéztem ezt a barátságos zugból kinőtt nagypolgári cukrászdát. Úgy tűnik az utódok sokat és jó érzékkel forgatták az antik fotókat, a gyönyörűen berendezett krisztinavárosi cukrászdáról, mert a hely pazar.

Múltidéző, elegáns, de nem rideg. Nekem személy szerint hiányoznak a régi enteriőr darabjai, de majd lassan megszokom, hogy itt minden friss és új, s nem érzem a történetet a darabok mögött.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Édes kis semmiségek…

Apróságok, lélekmelengetők…

(2005. február, Zakopane, Anna)

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS