A karácsonyunk képekben

Remekül teltek a napjaink. Jókat ettünk, de mértékkel. A Nők minden szíve vágyát teljesítette a Jézuska. Zsófi boldogan szorította magához a közel két méteres sárkányát a “pont ilyet szerettem volna” felkiáltással. Anna is rettenetesen örült a babájának.

Mi felnőttek meg szívesen vonultunk vissza a friss kütyüinkkel, könyveinkkel, egy-egy pohárnyi likőrrel.

Megnéztük az összes megnézhető karácsonyi filmet, játszottunk, Operában jártunk. Lássuk be, a lányaim tényleg igaz Nők. Zsófi úgy ülte végig az Operában a 3 felvonást, hogy az még egy felnőttnek is a becsületére vált volna. Elegánsan suhant az estélyijében, a lakkcipőjét finoman tolta fokról fokra a főlépcsőn. Anna kissé hevesebben reagált az eseményekre és hamarabb bele is fáradt a táncba, de azért ő is élvezte ezt a kivételes helyzetet.

A héten még közös terveink vannak. Mozik, séták és egy klassz kis évzárás. Aztán úgyis újra indulnak a hétköznapok.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Kicsit el….

Kicsit eltűnünk. Ma már a főzésé és az olvasásé a főszerep. Kicsit belassulunk. Pihenünk, olvasunk, a Nők a szobájukban molyolnak, újabb leveleket eszkábálnak a Jézuskának és várnak.

Mi meg sokat tudó félmosollyokkal és angollal kevert titkos nyelven értekezünk, csomagolunk.

Így most kicsit kikapcs.

Jól fog esni.

Minden kedves hozzám tévedőnek, visszajárónak, barátnak, ismerősnek nagyon boldog karácsonyt kívánok!

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Készülünk a Karácsonyra

Még kettőt kell aludni és itt a KisJézus. A Nők már hetek óta visszaszámolnak, levelet írnak a KisJézusnak, sütnek, álmodoznak és remegve várják a Karácsonyt.

Én sütök, főzök, tervezem a menüt, megszerzem a faramuci hozzávalókat, utánajárok az ajándékoknak. Ami nem mindig olyan egyszerű.

Anna szíve vágyát már több éve tudjuk, ő egy Chou-Chou babára vágyik (idén már ott is lesz a fa alatt), Zsófi viszont elég extrém dolgokat tud kitalálni: ő egy tüzet és vizet okádó sárkányt szeretne, két nyereggel és egy kantárral. Ennek a beszerzése némi fejfájást okozott, de aztán megoldottam, egy klassz, közel két méteres plüss Ikea-sárkánnyal.

A konyha is alakul, már kész a mézeskalács, az Anna pirulái, tegnapelőtt elkészült egy adag vaníliás kifli, ma sütök egy kevés stollent, anya meg épp a beiglin dolgozik.

A szentestére való menü is kész:

Füstölt lazac carpaccio

Halászlé

Citrusos, pácolt kacsacomb, sült zöldségekkel

Süteményhegyek

Ezen felül csinálok egy nagyobb adag Eggnog-ot.

Furcsa szentestének nézünk elébe. Nagy bennem a várakozás, mégis érzem, hogy apa hiányát nem tudom 1-2 tepsi süteménnyel vagy egy likőrrel felülírni. Bár a lányok szerint a Papapa lelke is jön, hogy segítsen a KisJézusnak. Hiszem, hogy igazuk van.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Mások beiglije

Kicsit körülnéztem, hogy a világban karácsony táján ki mivel ünnepel.

Érdekes kis utazásom leírása itt, a Mindmegettén található.

Beigli

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS