Karácsonyi vásár a Rosinante-ban
A nyári Finománia vásár és a tavalyi Mikulás-napi főzőkurzus sikerén felbuzdulva idén az év utolsó főzőkurzusán egy különleges vásárral várjuk a kedves vendégeinket és mindazokat, akik szeretnének kézműves ajándékot vásárolni a barátaiknak, családtagjaiknak, vagy csak szeretnének egy jó hangulatú, karácsonyt idéző mini adventi forgatag részévé válni.
A mostani vásáron a nyári kiállítóink nagy része újra kint lesz és sok-sok új és nagyszerű meglepetéssel, valamint több lelkes gasztrobloggerrel készülünk a vendégeink fogadására.
Lesznek kézműves sajtok, lekvárok, csokoládék, jön hozzánk két fűszerkereskedő, velünk lesz két ügyeskezű törzsvendégünk is, akik csodás ékszerekkel és egyéb apróságokkal készülnek, s természetesen a Ház maga is készül, lesz külön Finománia stand, ahol a Rosinante stábja várja finom falatokkal a vendégeinket.
A vásár ingyenes, de mivel nagyjából tudnunk kell, hogy hány látogatóra számítsunk, ezért egy fájdalommentes regisztráción át kell esni, hogy az eseményen való részvételhez.
További részletek és regisztráció a Rosinante weboldalán.
Gasztrokütyük a karácsony szellemében
Jellemzően az 1000. bejegyzésem a gyerekkori szerelmemhez köthető, a Legohoz. A Nőknek való karácsonyi ajándékvadászat közben találtam rá néhány gasztrokacatra, amivel a gyermekded lelkű lego-rajongó felnőtteket örvendezteti meg a cég.
Landolt is nálam kétféle apróság:

Fűszerhistóriák: A fahéj
Egy újabb nagy klasszikus, amit a legtöbb magyar háztartás előszeretettel használ télvíz idején. De vajon tudjuk honnan származik? Hogy mi is az a cassia? Hogy mely konyhák használják?
Fahéjtörténelem és használati kiskáté a Mindmegettén.

(kép innen)







