Helyzetjelentés
Még vagyunk, igaz főzni nem nagyon főztem az elmúlt 2 napban. Először is kedden remek ebédünk volt a Gerlóczyban. A lazactatárt be fogom vonultatni a saját konyhámba is. Egyszerű és fenséges. A körtetortájukról meg hosszan tudnék szuperlatívuszokban nyilatkozni. Csodálatos volt. Nem túl édes, nem túl tésztás, nem túl krémes….tökéletes.
S hogy tegnap miért nem főztem?
Mert sütöttem. Tünk, na. Én kreáltam egy gesztenyetortát, aztán a perectészta bekeverése után a férjem vette át a kormányt a konyhában és nagy lelkesedéssel és fantáziával gyártotta a különféle méretű és formájú pereceket. Részemről maradt a tepsire tevés, tojással simogatás és sóval lefröccsentés áldozatos munkája.
Aztán délután jöttek a vendégek meg a….Mikulás.
Hetek hosszú szervezése után (itt erős vágyat érzek kitérni a sunyiságra) remek kis csapat várta a kertben a nagyszakállút. Aki jött az esti szürkületben, lassan, botjára támaszkodva, majd a kerti padra ült, magaköré gyűjtve a gyerekeket, akik megszeppenve hallgatták a krampuszok által róluk beszerzett infókat.
Zsófia végtelen félelmében messze kerülte a Mikulást, Anna viszont hosszan magyarázott és folyamatosan kérdésekkel bombázta az Öreget.







Megint újabb teával melengetem a lelkem. Ez egy fahéjas ízesítésű rooibos tea. Kellemes, telt aromája van, igazi esti hosszaniszogatható fajta. Csupa előnyös tulajdonsága van: koffeinmentes, ásványi anyagban gazdag és mivel antioxidánsokban is bővelkedik, bölcs dolog napi szinten iszogatni. Persze ez ennek a teának az ismeretében nem túl pénztárcakímélő, de az egészségünk és az örök ifjúság érdekében mindent, igaz? Ja! és cukor nélkül is fogyasztható, mert enyhén édeskés ízű…édesítés nélkül tökéletesen kalóriamentes! Viszont csak mértékkel fogyasszuk, mert állítólag megterheli a gyomrot és a beleket.

