Szalmaözvegy a konyhában

Be kell valljam kifejezetten büszke vagyok a férjemre. Egyrészt, mert a háromnapos német kiruccanását gasztroszempontok figyelembevételével dokumentálta, másrészt, mert amíg mi a Nőkkel az Adrián áztattuk a lábunkat, addig főzött és fotózott. Mondta, hogy így lassan egy év alatt megszokta, hogy evés előtt fotózni kell és már másként el se tudja képzelni.

Külön örömöt okozott az a fajta fantázia, amivel megalkotta az ételeket és boldogan láttam a koncepciót az étel tányéron való elhelyezésében és a fotó elkészítésében.

Az alapanyagok: 1 kg pulykamellfilé és egy hatalmas zacskó mexikói zöldségmix. Ebből első nap steak készült, másnap omlettel és hússal töltött melegszendvics, harmadnap pedig pulykaleves, mexikói zöldséggel. Kiegészítésként használt hagymát, fokhagymát, vajat, chilit….

Steak:

Melegszendvics:

Leves:

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Come back

Megjöttünk. Lassan rendezzük önnön viszonyainkat, kimossuk a tengervízzel áztatott fürdőruháinkat, mindenkinek mindent elmesélünk, befőzzük a baracklekvárt, kiválogatjuk a fotókat és újra jövünk. A Nők, meg én.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Manó kapitány tengerre száll…

Rövid időre elköszönünk. A Nők meg én. Megyünk egy kicsit megmeritkezünk az Adriai-tengerben és a horvát gasztronómiában.

Egy bő hét múlva jövünk!

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Hagymás lepény

Ha nem jött volna az éjszakai vihar, akkor bizony most a strandon ennénk, amit reggel sütöttem. Így viszont itthon fogunk belőle falatozni, a jégbe hűtött meggyleves után.

Hagymás lepény (1 emberes vagy 2 gyerekes adag)

3 hatalmas fej vöröshagyma (cca. 1/2 kg)

maréknyi kakukkfű

frissen őrölt feketebors

2 ek vaj

0,5 dl meleg víz

3 ek olivaolaj

13 dkg BL80-as liszt

7 g szárított élesztő

1 tk cukor

olivabogyó

 

A hagymákat leheletnyi karikákra vágom. Egy serpenyőben megolvasztom a vajat, közepes lángra véve rádobom a hagymát, átforgatom, fűszerezem, majd kis lángon egy órán át párolgatom, időnként megkevergetve.

Amíg készül a hagyma, begyúrom a tésztát. Az élesztőt, a cukrot összekeverem a vízzel, megvárom, amíg felhabosodik egy kicsit. Hozzáadom a lisztet és az olajat, meghintem egy csipet sóval és összegyúrom. Egy órát hagyom kelni. Nyújtom, pizzasütőre helyezem. Az elkészült hagymát ráterítem, megszórom felszelt olajbogyóval, fél órát hagyom pihenni, majd a 220 fokra előmelegített sütőbe tolom és addig sütöm, amíg a hagyma meg nem pirul.

 

Tags:

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS