Málnás breton flan

Hála a sok friss gyümölcsnek, végre kedvemre süthetem a gyümölcsös piskótáimat, pitéimet. S hogy mi kerül bele, az mindig a zöldségesnél történő mustra alapján dől el. Sőt sokszor a kínálat adja a sütemény fajtáját is.

Ma két doboz málnát vettem, aztán itthon már csak egy kis laza tésztafélét kellett bekevernem, hogy a Lecsó után legyen a Nőknek egy kis desszert, hogy bírják az estig tartó, kertben való játékot.

Málnás breton flan

6 dkg finomliszt

8 dkg rétesliszt

8 dkg vaj

5 dl tej

3 tojás

12 dkg cukor

2 doboz málna

csipet só

A liszteket elkeverem a cukorral, a vajat a tejben megolvasztom. Egy pitéstálat kikenek vajjal, beleszórom a málnát. A szárazanyagokat felöntöm a vajas tejjel,hozzáadom a tojásokat és az “tésztámmal”nyakon öntöm a tálban pihenő málnákat és az egészet betolom a 190 fokos sütőbe.  Nagyjából fél óra múlva szépen megemelkedik és szép aranybarna színt ölt. Ekkor kikapni, langyosan enni.

A Nők nagyon szeretik.

Tags: ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Körkérdés! Felhívás! Miegyéb!

Kedves Bloggertársak, Olvasók, Ikres anyák és apák!

Kommentben kérném szépen a saját, féltett, házi, egyedi, féltitkos recepteket! A sajátos hozzávalókat, a speciális főzési technikákat!  

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Zsályás malacsült, újkrumplival

Abban a pillanatban, amikor megszülettek a Nők, látszott, hogy egy vagány és egy érzékeny lelkű nőszemély került a pártfogásunkba. Erre az elmúlt négy évben nem is nagyon cáfoltak rá. Anna mindig fiúsabb vehemenciával veti bele magát az Élet sűrűjébe, Zsófi meg a szellemi szabadfoglalkozásúakra oly jellemző mélázással tárja fel az univerzum rejtett összefüggéseit.
De meglepetésemre Annát jobban megviseli egy haló poraiban velünk utazó süllő, míg Zsófi a napokban szinte már lelkesedve nézegette a hűtőpultban árválló fél malacfejet, amit a magam részéről legszívesebben még a látásom perifériájából is kiszorítanék.
A húsimádaton kívül másra nem igazán tudom visszavezetni.
A tegnapi ebéd is neki kedvezett:
Zsályás malacsült, újkrumplival
1 kg bőrös malackaraj
1 marék zsálya
4 gerezd fokhagyma
A malacot a csontok mentén nagyjából felszeletelem. A fokhagymát vékonyra szelem. A szeletek közés sót és zsályát morzsolok, majd a halványra vágott fokhagymáimat is közé illesztem. 210 fokra melegített sütőbe teszem. Nem fedem, nem locsolom, csak hagyom szépen megsülni.
Eközben a már korábban beáztatott újkrumplit megpucolom, felkarikázom. Egy mély, fedős serpenyőben vajon megpárolom. Utolsó pillanatban 2 csokor petrezselyemmel meghintem.

Tags:

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Büszkeség

 
Talán a 200. posztban, talán másutt is, meséltem, hogy anyám csodálatosan és gazdagon főz, olyan ízanalitikával rendelkezik, ami párját ritkítja, ergo nálam a főzési mércén igen magas helyet foglal el. Épp ezért, mostanában nagyon jó érzés, szinte egekbe emelő, hogy ha nálunk van, akkor papírt és tollat kér, majd kérdőn rám tekint, várva azt a 3-4 receptet, ami aktuálisan felkeltette az érdeklődését a repertoáromból.
 
Most kedden is vitte a Sörkiflit, a Feketeribizlis-tortát és egy csokitortát, ami még nem került posztolásra.
 
Nők a Mucival

Tags:

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS