A pofátlanság csúcsa, újabb felvonás

Korábbi, hűtőtaglaló posztomban már megemlékeztem a németből magyarított "több mint élelmiszerdiszkont"-ról. A finom tejtermékek mellett, a múltkori portya alkalmával beszereztem néhány kenyérlisztet. Tegnap avattam a sokmagvasat.

Nekem nagyon ízlik. Igaz, én a legjobbkor ettem: langyosan, vajjal. Állagra nagyon kellemes, ruganyos, ízre telt, de nem fujtós. Kényszermegoldásnak tökéletes. :)

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Hűtőrület

Leszögezem: a mi hűtőnk extrakicsi. De mivel logisztikából valahogy
mindig is jó voltam, alapvetően el szoktunk férni. Talán a 17 literes
mélyhűtő az egyetlen dolog, ami fáj…

Ajtóban, a teljesség igénye nélkül: habtejszín, főzőtejszín,
német sörsajt, kékpenészes sajt, camemberek, vaj, margarin, élesztő, csoki, kapribogyó, igazi görög
narancslé, tej, szilvalé, borok….

Magában a hűtőben rejlik némi tátrai sajt, camember, sok-sok joghurt,
gyerekeknek túrókrémszerűség, koktélparadicsom, egy fél adag
tökfőzelék, sütni való kolbász, lovecky kolbász, sajttal töltött
kolbászkák, sajtkrém, felvágottak, rengeteg mustár, torma, tojás,
füstölt makréla, szlovák smetana (több verzió), kaviár, bacon….

A gyártók felsorolásától eltekintenék, mert igen sokfelé vásárolunk, igen sokfélét, de a szlovák termékek nagy része a párkányi Lidlből jött, a hétközi Aldiban tett kirándulásunk eredménye sok finom sajt és tejtermék, de néha kényszerűségből a helyi Cbaban is vásárolok, de megfordul olyasmi is a hűtőben, ami a piacról került haza.

Gourmandula!

Köszi az ötletet! :)

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Irány a part!

 
Végre! Lejutottunk. Nem volt egyszerű…ez a cipészes dolog arra is
áll, hogy aki közel lakik a Rómaihoz, az talán még ritkábban jut le a
partra. De most tervezetten mentünk. Hekkelni vágytunk, meg a Nőkkel
vízre szállni. Hekkesből mindig ugyanannál kötünk ki (ha csak nem a
BPM-es bagázzsal eszünk, mert akkor irány az Evezős), egy szimpatikus
kis bodegánál a sor vége felé.
 

Mi nők helyet foglalunk, a férfi vadászatra indul. Nézzük a
bicikliseket, a korzózás közben bőrrákra gyúró izompacsirtákat és
nőiket, a békés hétvégi családokat, a Dunában elázott kutyákat és kellő
mértékben csapzott gazdáikat. Miközben nézzük a sokszínű tömeget,
megérkezik a vadász, hegyezi füleit, hogy a bodega rejtekéből mikor
hangzik fel az ő neve, néhány kisült hekk említése mellett.
Aztán rikkan a családnév, fő ugrik.
 

Ebédre egy közepes, de ikrában gazdag halászlevet eszünk,
feledhetetlenül finom hekket, kicsit már szikkadt kenyérrel, finoman
fűszeres sültkrumplival és többféle savanyúval.
 
 
Zsófia nemes
egyszerűséggel maga elé teszi a krumplit, Anna a csalamádés tálat
kommenizálja el. Részemről a hekket boncolom és hol "hús" felkiáltással
adom a Zsófinak, hol pedig "hal" címszóval Anna szája felé lavírozom a
filét, a műanyag villa hegyén.
 

Ebéd után elsétálunk a Nánásira, a Cziniel cukrászdába fagyizni, majd
felülünk egy BKV-s hajóra és közel két órát hajókázunk. Nők élvezik, mi
is, nosztalgiázgatunk, mesélünk a Nőknek, meglepve lessük, hogy
mennyire más ez a város, ha az ember a vízről nézi.
 

Kellemes napunk van.

(Iránynak: 2 nagy hekk, 1 halászlé, kenyér, krumpli, savanyú és 4 víz:
cca. 5500 forint)

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

¡Vamos a México!

Az ikres anyákkal újra nekilendültünk. Az Arribával történt kudarcom
után, az Iguanat szemeltük ki. A kritikák megosztottak voltak ugyan, de
alapvetően szimpatikusnak tűnt a hely. Írtam, írtak, menüt javasoltak,
belementem (Szerintem utószor. Fogyózó, alakvigyázó nők mellett a menüsornak igen
kevés értelmét látom…).

A
társaság most is, mint mindig, remek volt. A hely maga hangulatosan
berendezett, kegyetlenül zajos és a galérián meglehetősen levegőtlen. A
pincérünk kezdő, ami önmagában nem lenne baj, bár nem érzem
szerencsésnek, hogy egy 25 fős csapattal egy kezdő az étlapot, a helyi
rendszert, sőt a levélváltásunk során kialkudott lehetőségeket nem
ismerő ember küzd. Igaz kedvesen és töretlen lelkesedéssel, de elég sok
bakival tarkitva.

Az ételsor összeállítása során az étterem bölcsen közös előételt és
helyben választható főétel, desszertet javasolt. A chips kicsit száraz,
a salsa kellemesen csípős, de bemelegítésnek pont jó.

Az előételnek
felszolgált szezámos csirkefalatok, a tortillába töltött fűszeres
csirke és a sajttal megtömött, rántott jalapeno paprika jelentették
nekem az est ízfénypontját. A csirke csodás volt, a szószok közepesek,
de a jalapeno csodás! Ez valószínüleg nem az étterem érdeme, de akkor
is.

Főételnél választhattunk, hogy sült zöldségekkel kíméljük a gyomrunkat,
vagy steak burritot, csirkenyársat, esetleg caesar salátát, netán
cukkinis-brokkolis csirkét kérünk. Részemről a burrito mellett
döntöttem, de annyira nem győzött meg. A kissé rágós hús nyomokban
tűnt elő a tortillából, a rizs hibátlan volt, sőt a paradicsomkockák is
nagyon jól harmoizáltak a tányér szélén árválló tejfölkupaccal, de
összeségében nem éreztem, hogy ez a konyha az amire vágytam.

Közben
beszélgetni legfeljebb a közvetlen asztaltársaságommal tudtam, de velük
is csak keményen artikulálva és a testbeszéd összes eszközét bevetve.
A desszert finom volt. A brownie meglepően jó volt, a gyümölcsrizs átlag feletti.

Ami viszont megint lejtőre vitte az estét, az az ital. Pontosabban
annak rendelése. A vacsoránkban elvileg két ital benne foglaltatott, ám
nehezen hittek nekünk, hogy még csak az első, esetleg a második körnél
járunk, folyvást kérdezgette a pincérük, hogy tuti, csak a második. Nem
vagyok zugingyenivó, nem szeretem, ha gyanúsítgatnak.
Fizetni végre korrekt mód tudtunk: egyesével.

Összeségében: most valahogy egy darabig nem vágyom az Iguanaba. Nem győzött meg.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS