¡Pues com mayor razón!

 
A múltkori sikeretelen entre-juk után, a mai rohangálós napon, esélyt biztosítottam az Arribának, hogy javítson. Két igényes, bár aprótermetű, de korántsem kezdő gasztrogerillával felszerelkezve ejtettem szerét a tesztnek.
 

Mivel gyerekkel érkeztem, így cél volt olyat venni, amitől nem vetnek lángot, megfelel az ízlésüknek és akad is az étlapon.
Szerencsére a kínálat bővelkedik gyerekbarát fogásokban. Egy hatalmas adag tortilla chipsszel kezdtük, amihez csipmentes salsat kértünk. Részemről egy Tacos al Pastor volt a főfogás, a hölgyeknek Taquitost kértem.
 

Jalapeno nélkül persze mit sem érne az egész, így azért egy adag abból is eltűnt. Szigorúan az én bendőmbe.
A nők élvezték az igen finom chipset. Mártogatták a paradicsomos-tejfölös mártásba, tejfölbe, ették vele a guacamole-t.

Zárásanak meg egy adag fahéjas rizstejen osztoztunk.

Alapjáraton minden nagyon finom volt. Nekem személy szerint megint a sajttal töltött paprika volt a csúcs, Annának a csirkés tortilla, tejfölbe mártogatva, Zsófi a chipsszel jegyezte el magát, amit főleg a paradicsomos mártásban fürdetett.

A kosárkás rendszer jópofa, nem tudom mennyire eredeti, de bárki is találta ki, az idea jó. Szerencsés volt az is, hogy a maradék chiphez rögvest kerítettek papírtáskát. Az üdítőn sem láttam azt a fajta nyerészkedést, amit a legtöbb hely sajnos előszeretettel űz (… a Wasabiban is beszüntették a nagy ásványvizet…gondolom, így minimum egy ezressel többet hagyunk ott…). Pedig itt aztán lehet inni, ha az ember elengedi magát és berendelt mindent, ami erős.

 
Szimpatikus még a földszinti kézmosó. Erre alapvetően mindenütt szükség lenne. Ok, itt valószínűleg a kézzel evésből és a mosdók emeletre való telepítéséből indultak ki, de egy jó kis Combinozás után az ember már szinte ég a vágytól, hogy levakarja azt a mocskot (legalább a kezéről) , amire az utazás során sikerült szert tennie.
 
Összeségében: jövünk még. Gyerekeseknek is ajánlom. Remek alternatíva a szomszédos bohócos izé helyett és itt legalább jó ételt esznek a gyerekek, egy kicsit olcsóbban.
  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Gyertek ki a Rétre!

A Nők Lapja Café meghívásának eleget téve a Családi hétvégén újfent hírdetjük az igét, hogy még mindig jó ikresnek lenni.

2008. május 18-án, délután 2-kor ott leszünk a Réten, a Margitszigeten.

Részletes program

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Tök jó!

A múltheti vásárlásból, visszamaradottan árvállt egy kilónyi tök. Főzeléket már ettünk, mivel gyalultan várta a feltámadást, így tölteni sem lehetett. Aztán tegnap valahogy mégis megszületett bennem a megoldás. Az üres tányérokra nézve, azt hiszem jó úton járok.

Rakott tök

1 kg gyalult tök

3 dl tejföl

30 dkg darált sertéscomb

1 naaagy csokor kapor

10 dkg bacon

1 bögre rizs

1 fej vöröshagyma

A tököt lesózom, félreteszem. A bögrényi rizst kis olajon kifehérítem, sózom, majd kétszeres vízzel felöntöm és belefektetem a fej hagymámat, félbevágva.

A bacont kockázom/csíkozom, majd a hússal egyetemben egy minimális olajon lepirítom. Mikor már majdnem kész, óvatosan sózom és hozzáadom a felvágott kaprot.

A megfőtt rizst jénaiba szedem, ráborítom a szalonnás húst, befedem a kimosott tökkel és alaposan betejfölözöm.

195 fokon addig sütöm, amíg a tejföl szépen el nem kezd barnulni a tetején.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Mis-torta

Bizony. Ma egy olyan furcsa ünneppel találták szemközt magukat a Nők, hogy Névnap. Ráadásul, csak az egyiküké….

Érthetetlen. Húsvét: közös, karácsony: közös, Mikulás: közös, születésnap: közös.

Erre itt jön egy nap, ami csak a Zsófié?

Ünnepelt lelkes, nemünnepelt a saját nevenapjának elérkezte felől érdeklődik. Nehéz dió.

Viszont tudom, hogy mivel tehetem boldoggá az én egyszem Szőke Nőmet.

Csokitortával.

Gazdag csokoládétorta

Tészta:

50 dkg finomliszt

2 tk sütőpor

1,7 dl tej

6 dkg vaj

3 tojás

8,5 dkg étcsokoládé

30 dkg cukor

Angolkrém:

6 dkg étcsokoládé

20 dkg porcukor

3 ek tej

6 dkg vaj

A tejben kis láng felett, óvatosan felolvasztom a csokoládét. A tésztához a vajat habosra keverem a cukorral, ebbe ereszetem bele a tojásokat, majd a sütőporos lisztet, végezetül az olvadt csokoládét. A 26 centis formámat zsírral kikenem, liszttel kiszórom, majd a masszát ebben tolom be óvatosan a 190 fokra előmelegített sütőmbe.

Tűpróbáig sütöm (kb. 45-50 perc). Tortafűrésszel szétvágom, málnalekvárral megtöltöm (alaposan, beissza a tészta), majd visszaillesztem a tetejét és azt is megkenem lekvárral.

Nekikezdek a masszának. A tejben megolvasztom a csokoládét, a cukrot meg a vajat. Folymatosan kevergetem, majd kihűlés közben is keverem. Mikor már jó állagú, ráöntöm a tortámra, amit ezután a hűtőbe teszek, hogy a máz kellően megdermedjen. Félidőben, ha kedvem engedi, díszítem.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS