Narancsos csirkemájpástétom

A csirkemáj iránti szerelmem rövid, de viharos múltra tekint vissza. Egyszerűen rajongok érte, minden formában. A klasszikus paradicsomos persze mindent visz, de a baconbe tekert verzió is mennyekbe emelt, a pástétomról nem is beszélve.

Az utóbbi hónapokban már szinte teljes mértékben leálltunk minden felvágottal (egy aprócska életmódbeli változtatás zajlik a férjemnél, ennek köszönhetően tovább tisztul a konyhai kínálatunk), de amíg engem kielégít egy jó minőségű vajjal megkent, szeletnyi kenyér, addig a Nők, illetve a férjem néha kissé többre vágyik.

Aztán itt van ez a Harris nevű bestiális nő, a könyveivel, meg azzal a feltűrt inges, szívvel-lélekkel főző habitusával…

Így egyik reggel a Nők ohodába történő ladását követően, elkanyarodtam a kedvelt hentesemig és vettem egy kilónyi csirkemájat. Hatvan dekából pástétom lett, a többit ebédre felfaltuk.

Narancsos csirkemájpástétom

60 dkg csirkemáj

2 narancs héja

1 vöröshagyma

3 gerezd fokhagyma

frissen őrölt bors

maréknyi kakukkfű

0,5 dl fehér száraz bor

15 dkg vaj

0,5 dl tejföl

A májat megtisztítom, apróbb darabokra szelem. A vaj felét egy serpenyőben megolvasztom. A hagymát felaprítom, majd a vajra teszem. Miközben dinsztelődik, a fokhagymákat egy nyomó segedelmével szintén a serpenyőbe juttatom. Néhány percig kevergetem, majd mikor már üveges a hagyma, akkor hozzáadom a csirkemájat és 4-5 percig pirítom.

A serpenyőből szűrővel kihalászom a hagymás májat és egy nagy keverőtálba borítom. A serpenyőben maradt gazdag pörcöket a borral felkapatom, majd az egész miskulanciát szintén a tálba eresztem. A májat sózom, borsozom, a narancshéjakat ráreszelem, tejföllel kikeverem, botturmix segítségével krémessé simítom és olyan fedeles dobozkába teszem, amit utána jól le tudok majd zárni.

A megmaradt vajat a serpenyőbe teszem, megolvasztom. Kakukkfüvet szórok bele és egy kicsit megfuttatom a vajon.

Ezzel a vajjal fedem a tálkában lévő pástétomomat.

Minimum 4-5 órát hűtöm.

Tálalás előtt egy kicsit hagyom szobahőmérsékleten melegedni, hűtőhidegen nem az igazi.

Tags: ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Éljünk egészségesebben!

Egyik kedves írótársam, ikres anya barátnőm írt egy hosszút és bölcset az egészséges életmódról.

Olvassátok! Érdemes.

Cozumel cikke

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Tényleg!

Tényleg jön a Húsvét. Nehéz ugyan elhinni, de már itt van a sarkon.

Én meg nagyon várom. A Nők is. Rajzolják és színezik is rendületlenül a nyuszikat, tervezik, hogy az idei vendégünknek milyen nevet fognak adni.

Én a menün merengek, meg azon, hogy vajon idén is olyan rémesen vacak idő lesz, mint tavaly.

A reggelem kissé nehezen indult. Zsongott a fejem, szanaszét hevertek a gondolataim, enyhe sértettséget éreztem a világ iránt, aztán az alábbi képek láttán kitört belőlem a gyerek és azóta már az sem érdekel, hogy hazafelé háromszor áztam el a 10 perces gyalogút alatt.

(A képeket az Astoria Delikáteszben készítettem.)

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

A tudós Nők



Amikor kiderült, hogy lesznek a Nők, a
kezdeti félelmek után, a következő nagy problémánk az volt,
hogy hogyan fogjuk elhitetni velük, hogy az iskola jó (mindketten
kellően renitensen és igencsak kritikusan álltunk az
iskolaéveinkhez).

Aztán a lendület elvitt minket,
pelenkáztunk, etettünk, járni tanítottunk, figyeltük az első
szavakat. Majd jött az ohoda és jött egy lehetőség, hogy a
gyerekeink egy Magyarországon új és világszinten sikeres
programban vegyenek részt.

A „Varázstáblás hely” jött,
látott és győzött. Első alkalommal kissé féltem otthagyni a
lányaimat, az iskolában, ahol két teljes órán át mindenféle új
dologgal ismerkednek, ám az, ahogy aznap este egymás szavába
vágva, repkedve meséltek, az eloszlatta minden félelememet.

Azóta is osztatlan sikere van a
dolognak.

Ami nagyon szimpatikus a módszerben az
az, hogy ezeket a korai, fogékony éveket használja arra, hogy a
gyerekekkel megkedveltesse a szereplést, a tanulást, a közös
kísérletek lefolytatását, a kiselőadásokban való részvételt.
Olyan dolgokról mesélnek neki, amihez a későbbiekben majd újabb
ismereteket lehet hozzákapcsolni.

Nem vagyok nagy híve a
fejlesztéseknek, de ebben a dologban látom a fantáziát. Érzem,
hogy a lányaim sokat fognak nyerni azzal, hogy az elkövetkező két
évben hetente egyszer boldogan rohannak tanulni, megérteni
dolgokat.

Az elmúlt hetekben megértették, hogy
mi az a gerinces, megtanulták, hogy vannak háziállatok és
vadállatok, megismerkedtek a pókokkal, tanulmányozták a
növényeket és zseblámpa segítségével tökéletesen tudnak
szentjánosbogarakat utánozni.

Remélem, hogy a módszer hamar
elterjed és az iskolák, intézmények is belátják, hogy az
amerikai iskola-előkészítő rendszernek van létjogosultsága
Magyarországon.

A program vezetői – némi lobbinak köszönhetően – ikreseknek szóló árat is kialakítottak. Ha valakit érdekel, keressen meg email-ben.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS