Disznótoros

Mert ez bizony az. Jön a hideg…és ezzel együtt ránk tört a nehéz ételek utáni vágy. Mivel krisztinavárosi lányként nőttem fel és egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor láttam élő disznót….szóval meg kell elégednem a bolti disznótorossal….azaz Dehogy! Meg kellett találnom azt a hentest, aki igényes arra, amit elad és most így 6 év után már vakon megbízom benne. Nem minden húst nála szerzek be, de a kényesebb darabokért mindig tiszteletemet teszem.

Disznótoros 4 személyre 

2 db véreshurka

2 db májashurka

2 db sütni való kolbász 

bő kiló krumpli 

kömény

A hurkákat, kolbászokat egy tepsibe fektetem, fogpiszkálóval óvatosan körbeszúrkálom őket, majd 200 fokon sütöm. A krumplit hosszában négybe vágom, sós, köményes vízben megfőzöm. Tálaláskor savanyúságot és jóféle mustárt, tormát kínálok hozzá. 

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Sütőtökös kuglfó

Na, ez van, ha olyan jön vendégségbe, aki szintén szívesen tölti az idejét a konyhába…legalább a gyerekeknek volt lehetőségük választani…

Sütőtökös kuglóf

10 dkg vaj

20 dkg porcukor

4 egész tojás

2 tk őrölt gyömbér

30-40 dkg sült sütőtök (pépesítve)

30 dkg finomliszt

1 csomag sütőpor

Az összes hozzávalót elkeverem, kikent, lisztezett kuglófformában, 190 fokon tűpróbáig sütöm.

Tags: ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Mákos, barackos kanalas sütemény

Vendégünk lesz, csak úgy. Ez alapvetően gyakran elő szokott fordulni nálunk. Én meg nem szeretem, ha vendégeinknek valami zacskószagú, e-ben gazdag, minőségét hónapokig megörző sütit kell odabiggyesztem a tányérjára. Inkább kavarok, keverek és bő 30 perc alatt összeütök egy igazi házi sütit.

Mákos, barackos sütemény

4 tojás

2 ek olaj

9 ek rétesliszt

9 ek tej

8 ek cukor

4 ek darált, cukrozatlan mák

3 ek házi baracklekvár

1 tk sütőpor

1 csomag vaníliás cukor

kiscsipet só

200 fokra felmelegítem a sütőt. Az összes hozzávalót egyetlen tálba teszem és gépi habverővel összesimítom. A tortaformát zsírral kikenem, rétesliszttel kiszórom. A kulimászt tűpróbáig sütöm.

Porcukorral szórva tálalom.

Az alapötletért köszönet IzBének.

Tags:

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Körtés, gyömbéres marharagu

A héten szerencsém volt részt venni egy üzleti vacsorán. Azt hiszem ez a műfaj sem lesz a kedvencem. Sajnos ez is inkább üzleti volt, mint vacsora. A svédasztalos megoldás elé telepítették a mikrofont, így fájó szívvel néztem az előadó mögött meredtre hűlő vacsorámat, miközben valami olyasmiről folyt a téma, ami fél 10 magasságában akkor se érdekelne, ha egyébként otthonosan mozognék benne….így kosztümös, sminkes énem gyermeki része csúnyán haldoklott, a kamasz darabjának meg legalább annyi esze volt, hogy a férjem telefonján passziánszozzon….

Amikor végre bejelentették, hogy lehetőségünk van a haló vacsorára vetni magunkat: újabb csalódás ért. Maga a vacsora. Ötlettelen választék, közepes minőség….se gyümölcs, se leves….

Az egyetlen étel, ami megfogott – mert legalább ennek a nevében láttam valami fantáziát – a címben szereplő marharagu volt. Krumplifánkkal tálalták (sejthető, hogy a 8-as vacsorára gyártott krumplifánk fél 10 körül milyen hatalmas élvezeti értékkel bírt….).

Sajnos a belbecs sokban elmaradt a remélttől. Persze a gyömbért csak megmutatták az egésznek, a szaftja nem volt elég sűrű és a férjemmel egyetemben egy csomó fűszer hiányát éreztük.

Ma viszont előállítottam azt az ételt, ami talán jogosan viseli a címben szereplő nevet.

Körtés, gyömbéres marharagu

1 kg marhafelsál

2-3 vilmoskörte

1 marék mazsola

1/2 üveg Egri Bikavér

1 l húsleves

friss gyömbér

5 dl főzőtejszín

2 darabka fahéj

chili

rózsabors

A felkockázott marhahúst egy kis chilis, rózsaborsos olajon "kifehérítem", majd borral felöntöm és kis lángon főzöm. Fahéjat teszek mellé és belereszelek egy diónyi friss gyömbért. Az elfővő levet levessel és borral pótlom. Amikor már puha a hús, főzőtejszínnel felöntöm, beleteszem a mazsolát és a hámozott, kockázott körtét. Óvatosan sózom.

Tésztával, rízzsel, friss krumplifánkkal javaslom :)

Tags: ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS