Krumpello – új streetfood-lelőhely az Astorián
A street food sajátos műfaj, benne van a lazaság, a közérthetőség, a viszonylag könnyű, napszaktól független fogyaszthatóság, a gyors elkészíthetőség, de messze többet várunk el tőle, mint egy átlagos szendvicstől. A street foodban vágyjuk a jobb alapanyagokat, azt a kis pluszt, amiért pont nem egy sima szendvicset választottunk, a nemzetköziséget és a hazai mivoltot.
Ezekre a vágyainkra ad egyszerre választ a héjában sült töltött krumplit kínáló Krumpello, amely májusban kezdte meg pop-up működését a belvárosban, majd foodtruckjával rárepült az összes fesztiválra és most, így augusztus végére meg is lett az első állandó üzlethelyisége, a belváros szívében, ott, ahol nappal a turisták és az egyetemisták korzóznak, éjszaka pedig Budapest színe-java megfordul: az Astorián.
A Krumpellót egy nemzetközi inspiráció hívta életre, a két tulajdonos meglátta a rációt egy hasonló termékben, de érezte, hogy van még mit fejleszteni rajta, mire itthon eladható lesz. A hatalmas, fél kilós krumplikba ugyanis nem a Wendy’s-vonalon mozogva kerülnek a feltétek, hanem egy ennél összetettebb, szofisztikáltabb elgondolás mentén. A Krumpellóban ugyanis komplex raguk kerülnek a krumplikba, meg persze sok sajt aminek eredményeképp a töltelék és az alap megszakíthatatlan szimbiózisba kerül.
Az étlap rövid, jól meghatározható, remekül tipizálható nemzeti konyhák jelennek meg egy-egy ízpáros meghatározásánál. Van indiai, azaz currys, van olasz, azaz bolognaival töltött, akad magyaros, azaz lecsóval felpimpelt és így tovább, az ötlet remek, mindenki számára ezek a legkönnyebben köthető ízélmények, így valóban egyszerűbb a választás. A raguk kialakítása igényes, az általam kóstolt négyféle verzió mindegyike tartalmas, ügyesen fűszerezett, közérthető, de nem buta megoldást kínált, jól illett a krumplihoz és szépen összeért vele.
A Krumpello remek idea. Laktató, tartalmas, jó választás ebédre vagy épp vacsorára, az esti belvárosi csavargások idején is pont ideális, főleg, hogy a napok jelentős részén éjfélig nyitva tart.