You are here: Home > Könyvről > Clare Leslie Hall – Sebzett lelkek

Clare Leslie Hall – Sebzett lelkek

Clare Leslie Hall Sebzett lelkek című regénye mélyen emberi történet, a szerelem, a veszteség és a múlt feldolgozásának meglehetősen összetett kérdéseit járja körül nagyon alaposan és nagy érzékenységgel. A történet középpontjában Beth Johnson áll, aki férjével, Frankkel él egy Dorset megyei juhfarmon, az 1960-as évek végén. Bár életük kívülről idillinek tűnik, a pár közös gyásza – kilencéves fiúk, Bobby tragikus halála – mély sebeket hagyott bennük.

Beth emlékezéssel, fájdalommal megélt mindennapjait feldúlja, amikor első szerelme, Gabriel Wolfe visszatér a faluba fiával, Leóval. Leo emlékezteti Beth-t elvesztett fiára, és Gabriel jelenléte pedig felszínre hozza a múlt eltemetett érzéseit. A történet két idősíkon játszódik: az 1950-es években, amikor Beth és Gabriel először találkoznak, és az 1960-as évek végén, amikor újra egymás életébe lépnek. Ezzel párhuzamosan egy gyilkossági tárgyalás eseményei bontakoznak ki, amelynek részletei csak fokozatosan tárulnak fel az olvasó előtt.

Hall írásmódja lírai és érzékeny, miközben feszültséggel teli narratívát épít fel. A regény egyszerre romantikus történet és pszichológiai thriller, amely a múlt döntéseinek jelenre gyakorolt hatását vizsgálja. Beth karaktere összetett: egyszerre erős és sebezhető, döntései mélyen emberiek és gyakran ellentmondásosak. A regény nem kínál egyszerű megoldásokat, nincsen jó döntés, hanem arra ösztönözi az olvasót, hogy elgondolkodjon a megbocsátás, a hűség és az újrakezdés mibenlétén, definícióján és annak határain.

A Sebzett lelkek nem csupán egy szerelmi háromszög története, hanem egy mélyreható vizsgálata annak, hogyan formálják életünket a múlt eseményei és döntései. Megrendítő és elgondolkodtató olvasmány, amely hosszú ideig velünk marad. Ajánlott mindazoknak, akik szeretik a mély érzelmi töltetű történeteket és a jól megírt, összetett karaktereket.

(fordító: Szabó Olimpia)

sl_v

Tags:

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Comments are closed.