Parmezános zellerkrémleves
Mostanában ezek a viszonylag egyszerű, de rendkívül finom és jól variálható leveseket kedvelem. A téli vitaminhiány elkerülése végett más dolgom sincs, mint a gyökérzöldségeket megpucolni és különféle változatokban hol levesnek, hol köretnek elkészíteni.
Zellerkrémleves parmezánnal és chipsszel
1 nagy fej zeller
2 dl tejszín
2 l víz
2 ek parmezánforgács
8 szeletnyi bacon
só
őrölt fehér bors
2 tk olíva olaj
A zellert meghámozom, majd kockára vágom és annyi vízben, ami ellepi megfőzöm, idő közben – ha kell – pótlom az elfőlő vizet. Amikor már puha, akkor hozzáadom a tejszínt és botmixer segítségével elkrémesítem. Ezután belereszelem a parmezánt, sózom, őrölt fehér borssal ízesítem. Ha túl sűrű lenne még egy kis vízzel hígítom és forrpontig melegítem.
Egy serpenyőbe felhevítem az olíva olajat, majd a kockára vágott szalonnát ropogósra sütöm. Amikor elkészült papírtörlőre szedem, tálaláskor ezzel a chipsszel díszítem és ízesítem a levest. Aki szeretné, az a serpenyőben maradt finom zsiradékkal is meglocsolhatja a levest, ártani nem fog.
A posztban elkészített fogáshoz az ásványvizet a Fonte Libra családi ásványvíz biztosította.