Pórékrém, csirkés salzburgi galuskával
A salzburgi galuska régi szerelem. Úgy négy éve ettem először, azóta, ha az étlapon találkozom vele, nagy a valószínűsége, hogy olyan ételt eszem, amihez kínálják. A salzburgi galuska remek köret, tökéletes levesbetét és desszertnek sem utolsó. Elkészítése után nem a legtisztább konyha marad hátra, de a jó dolgokra áldozni kell.
A héten levesbetétként készült, méghozzá úgy, hogy a maradékgazdálkodás jegyében az előző napi csirkesültről lementett hússal gazdagítottam. A zöldségkrémleveshez tökéletesen passzolt.
Pórékrémleves, csirkés salzburgi galuskával
2 nagy póréhagyma
1 l alaplé
1 mk őrölt szerecsendió
csipetnyi só
2 dl tejszín
10 dkg vaj
Galuska:
12 dkg vaj
1 dl víz
csipetnyi só
10 dkg finomliszt
1 marék apróra vágott sülthús
A pórét megpucolom, vékony karikára szelem. A vajat egy lábasban megolvasztom, majd a pórét megfonnyasztom rajta. Ezután az alaplevet ráöntöm és közepes lángon főzöm. Mikor már puha a hagyma, akkor tejszínt és szerecsendiót adok hozzá és sózom, ha szükséges. Végül botmixerrel elkrémesítem.
A galuskához a vajat vízzel és egy csipet sóval felforralom. Hozzáadom a lisztet, majd a tűzről levéve a tojásokat és robotgéppel eldolgozom a tésztát. A kész tésztába belekeverem a húst, majd egy lábasban sós vizet forralok és két kanál segítségével galuskákat szaggatok bele. Ha kifőttek a galuskák, akkor a tányérokba szedem és hozzámerem a levest.







