You are here: Home > Termékekről > A magyar gasztronómia nyomában Budapesten: nyílnak a múzeumok

A magyar gasztronómia nyomában Budapesten: nyílnak a múzeumok

Fantasztikus gasztronómiai múltja van Budapestnek, amelyet soha nem késő megismerni. Most újra lehetőségünk van közelebbi ismeretséget kötni a nagy magyar márkákkal, időutazni egy kicsit. A Magyar Vendéglátóipari és Kereskedelmi Múzeum mellett júniustól már a Dreher Sörmúzeum és a Zwack-gyárban található Unicum Ház is látogatható.

Irány a Dreher!

A kőbányai Dreher Sörmúzeum június 1-től védettségi igazolással rendelkezők számára megnyitja kapuit. Az ország egyik legegyedülállóbb szakgyűjteménye a magyar sörgyártás történetének értékes relikviáit mutatja be digitális és interaktív tartalmakkal kiegészítve.

„Talán most van a leginkább szükségünk kulturális élményekre, amelyek segítenek inspirálódni, feltöltődni és további ismereteket szerezni. A kultúra összeköti az embereket, közösségeket épít, és azon dolgozunk, hogy a Dreher Múzeummal ehhez mi is méltóképpen tudjunk hozzájárulni – legyen szó akár online térről vagy személyes múzeumi látogatásról” – mondta Szabó Ibolya, a Dreher Sörgyárak kommunikációs vezetője. 

dreher_sormuzeum_2020_cover

A múzeum weboldalán játékos gifek és videók hirdetik, hogy már a műtárgyak is mozgolódnak, várják a látogatókat. A zárt ajtók mögött táncot járnak a szerszámok, a malátagyár tűzharangja megkondul, a sörmester cipője izgatottan dobol és persze a sört is csapra verik, hogy teli korsók fogadják a hamarosan érkező vendégeket.

Emellett a múzeum állandó kiállítása is – közel 2000 tárgy, fotó, dokumentáció – digitalizálásra került az elmúlt időszakban. Ezek a relikviák a nagyközönség számára is elérhető „online kiállítás” rendszerébe kerültek fel, ahol a fotók mellett részletes leírás olvasható a tárgyakról. Jelenleg 352 tárgy érhető el a MúzeumDigitár oldalán, de ez a szám folyamatosan nő. 

Vár az Unicum Ház!

Az idén már 231 éves Zwack Unicum márka látogatóközpontja az elmúlt időszakban szintén nagy fejlesztéseket hajtott végre. A látogatóközpont már a pandémia előtt elhatározta, hogy a korszellemhez igazodva fejleszti a látogatók számára nyújtott szolgáltatások körét, annak érdekében, hogy élménydúsabb, interaktívabb, és – ennek köszönhetően – emlékezetesebb legyen az Unicum Házban tett látogatás.

A relikviák melletti QR-kódokat a látogatók a mobiltelefonjukkal beolvasva, az adott tárgyhoz fűződő leírás, video, vagy további képgaléria válik elérhetővé. Az elérhető anyagok számát sikerült a pandémia alatt jelentősen kibővíteni, mostanra a tárlat szinte minden vitrinjére jut egy-egy ilyen kiegészítés. „A QR-kódok nagy előnye az is, hogy saját mobileszközzel, érintésmentesen követhetik a turnusvezetést a látogatók, így a fejhallgatós tolmácsgépektől megszabadulhatnak, ami egy járványidőszak után megnyugtató a látogatók számára” – magyarázza a fejlesztés előnyeit Szájbely Ernő, az Unicum Ház vezetője.

A távlati tervek szerint a Zwack gyár lepárló épületébe és érlelőpincéjébe a nyár folyamán már külső látogató is betekinthet, addig azonban a múzeum digitalizációja kiterjedt erre a területre is: a régi lepárlót és a pincerendszert virtuális séta keretében lehet bejárni. Ráadásul az üzem száz évvel ezelőtti állapotát egy mozdulattal össze lehet hasonlítani a jelenkori, azonos nézőpontból felvett képekkel.

A visszatérő vendégeknek is készültek újdonságokkal: beüzemeltek egy szelfiautomatát, amivel a márkát idéző virtuális hátterekben fotózkodhatnak a látogatók, amit utána azonnal meg is oszthatnak a világgal.

Regen es most leparlo

Tags: , ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Comments are closed.