You are here: Home > Reggel & Este: Brunch ötletek és gyors vacsorák > Agglegény vacsora

Agglegény vacsora

Agglegény vacsora

Hozzávalók:

80 dkg krumpli

1 db póréhagyma

6 db zöldpaprika

4 db paradicsom

20 dkg lángolt kolbász

6 db tojás

2-3 csipetnyi só

frissen őrölt fekete bors

3 evőkanál étolaj

2 evőkanál étolaj

A krumplit meghámozom, majd kisebb kockákra vágom. Egy peremes nagyobb serpenyőben kevés olajat hevítek, erre teszem a krumplit, finoman sózom és gyakori kevergetés mellett, fedve párolom, majd színesre sütöm.

Amíg készül a krumpli, addig a póréhagymát megpucolom, végét lecsapom, zöld szárát félreteszem és a fehér részét egészen vékonyan felkarikázom. Egy közepes serpenyőben nem túl erős lángon megdinsztelem, majd hozzáadom a kicsumázott és vékony karikára szelt paprikát, és amikor a zöldség már kicsit fonnyadni kezd, akkor a serpenyőbe teszem az apróra kockázott paradicsomot és a félkarikákra szelt lángolt kolbászt is, majd az egészet finoman sózom, borsozom.

Amikor megsült a krumpli, akkor felütöm a tojásokat, elhabarom és a krumplihoz adva azzal összesütöm. Tálaláskor egy nagyobb adag tojásos krumplira halmozva kínálom a kolbászos zöldségeket.

agglegeny_v

Tags: ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Comments are closed.