Tovább csökkentette szén-dioxid-kibocsátását a Mars
Ma már elengedhetetlen, hogy egy cég környezettudatos módon fejlődjön. Éppen ezért örömteli, hogy olyan világcégek, mint a Mars, jó példával járnak elől és megmutatják, hogy úgy is lehet növekedni, hogy közben csökken a szén-dioxid-kibocsátásuk. A cég 2015 óta 16 százalékkal csökkentette az abszolút üvegházhatású gázkibocsátást.
A Mars közzétette a 2023-as Fenntarthatóság Egy Generáció Alatt jelentéséből kiderül, hogy a vállalat tavaly 8%-os üvegházhatású gázkibocsátás-csökkenést ért el, miközben ebben az időszakban a Mars éves árbevétele több mint 60%-kal, 50 milliárd dollár fölé nőtt. Az 5,7 millió tonnás abszolút üvegházhatású gázkibocsátás-csökkenést a Mars teljes értékláncán érte el, így a vállalat jó úton van afelé, hogy 2030-ra a felére csökkentse a szén-dioxid-kibocsátását. Mivel a cég szénlábnyomának közel 60%-a a mezőgazdaságból származik, a vállalat folytatja a már megkezdett beruházásait a klímatudatos gazdálkodás kiterjesztésére. Ezeknek köszönhetően 2030-ra világszerte több mint 1 millió hektárnyi regeneratív mezőgazdasági területről fog érkezni a Mars élelmiszer- és állateledel termékeihez szükséges alapanyag.
Partneri együttműködés keretében gazdálkodó-központú program létrehozása, amely az Egyesült Államok négy államában, valamint Lengyelországban összesen 1900 gazdálkodót támogat, hogy a Mars kisállateledel-márkái, mint például a PEDIGREE® vagy az IAMS® számára több mint 1,2 millió hektárnyi szántóföldön alkalmazzák a klímatudatos mezőgazdasági módszereket – főleg a kukorica, a szója és a búza termelése terén. A Royal Canin és a Soil Capital partnerségének kiterjesztésével, a Mars közel 250 franciaországi és belgiumi gazdálkodónak nyújt pénzügyi támogatást. A program eddig összesen 300 ezer hektárnyi termőföldet érintett. Közben folytatódik a „Talaj következő generációja” (Next Generation Soil) program is, amely során a Mars a mexikói CIMMYT-tel és a brazil Producing Right-tal működik együtt. A program révén már 100 kukoricatermelő jutott hozzá olyan eszközökhöz és ismeretekhez, amelyekkel növelhetik a termelékenységet, optimalizálhatják az erőforrások felhasználását, és reagálhatnak az éghajlatváltozás következményeire, például a vízhiányra és az alacsonyabb terméshozamokra. A program új regeneratív mezőgazdasági gyakorlatokat is ösztönöz a talaj egészségének védelme, az erőforrások felhasználásának optimalizálása és a gabonatermesztés jó termelékenységének elősegítése érdekében. A vállalat nemrég jelentette be fenntartható tejipari programját, a Moo’ving Dairy Forward-ot, amely az éghajlatot előtérbe helyező, a tejtermékek beszerzésére vonatkozó újfajta megközelítés. Ennek részeként, a programban résztvevő vállalatok, mint a Mars, a Fonterra, a Land O’Lakes, az Interfood és a FrieslandCampina, három év alatt 47 millió dolláros befektetéssel csökkentik a tejtermékek szénlábnyomát.